Gość

Kinezjologia


» Artykuł z cyklu » Artykuły, rozważania itp.

Artykuł mają charakter edukacyjny i nie stanowi i nie zastępuje porady medycznej.

Kinezjologia to nauka opierająca się na badaniu reakcji mięśni na bodźce zewnętrzne. Nawet najmniejszy impuls powoduje reakcję włókien mięśnia. Inaczej zachodzą reakcje włókien mięśniowych na bodziec pozytywny, wywołujący silną reakcję mięśniową, inaczej na bodziec negatywny dając zauważalne osłabienie w teście mięśniowym. Wykorzystanie badań, które przeprowadził w 1971 roku dr George Goodheart z Detroit metod testowania mięśni i odkrycia, że siła i słabość każdego mięśnia była powiązana ze zdrowiem lub zaburzeniami, odpowiadającego mu narządu ciała. Tłumaczy to dlaczego w stresie czujemy się bezsilni, a w radości zdeterminowani do działania.

Kinezjologia

Odkryto, że odpowiedź mięśnia ma miejsce zarówno w przypadku bodźców fizycznych, jak i psychicznych. Świadczy to, że reakcja kinezjologiczna odzwierciedla zdolność ludzkiego organizmu do odróżnienia nie tylko bodźca pozytywnego od negatywnego, ale także anabolicznego (ulepszającego życie) od katabolicznego (pochłaniającego życie) oraz, co najbardziej doniosłe, prawdę od fałszu.

Efekt taki jest osiągany zawsze, niezależnie od własnych opinii, czy nawet wiedzy. Odpowiedzi kinezjologiczne występują niezależnie w różnych kulturach i populacjach oraz niezmiennie z upływem czasu.

Najbardziej uderzającym odkryciem kinezjologii było pokazanie, że mięśnie natychmiast słabną, gdy ciało jest wystawione na kontakt ze szkodliwym bodźcem. Potwierdzeniem są również badania genetyczne, które wskazują, że zdrowe DNA przeniesione do szkodliwego środowiska choruje, a chore DNA przeniesione do zdrowego środowiska ma się lepiej.

Dające się przetestować zjawisko może być wykorzystywane do zobrazowania poziomów ludzkiej świadomości oraz ujawnia warstwy poziom mocy w relacjach ludzkich, odsłaniając niezwykłe rozróżnienie między mocą a siłą oraz ich odpowiednimi jakościami. To z kolei doprowadza do reinterpretacji ludzkiego zachowania wskazując niewidzialne pola energii, które je kontrolują. Istnieją zatem związki pomiędzy emocjonalnymi i intelektualnymi zjawiskami fizjopsyhicznymi. Zjawiska zostały potwierdzone z perspektywy odkryć zaawansowanej fizyki teoretycznej i nieliniowej teorii chaosu.

Pesymistyczna pozycja cynicznego sceptycyzmu wywodzi się ze strachu, podczas gdy bardziej optymistyczna postawa przyjmowania informacji bierze się z pewności siebie. 

 Mapa Świadomości dr D.R. Hawkinsa

Wizja Boga

Wizja życia

Poziom

Log

Uczucie

Proces

JażńJest OŚWIECENIE

700-1000

NiewysłowioneCzysta świadomość
WchwechistniejącyDoskonałe POKÓJ

600

Błogość Iluminacja
JedenKompletne RADOŚĆ

540

Pogoda duchaPrzemienienie
KochającyDobrotliwe MIŁOŚĆ

500

Cześć Objawienie
MądrySensowne ROZSĄDEK

400

Zrozumienie Abstrakcja
MiłosiernyHarmonijne AKCEPTACJA

350

WybaczenieTranscendencja
InspirującyPełne nadzieiOCHOTA

310

Optymizm Intencja
UmożliwiającySatysfakcjonujące NEUTRALNOŚĆ

250

Zaufanie Uwolnienie
ZezwalającyWykonalne ODWAGA

200

Afirmacja Wzmocnienie
ObojętnyWymagające DUMA

175

Pogarda Zadufanie
MściwyAntagonistyczne ZŁOŚĆ

150

Nienawiść Agresja
OdmawiającyRozczarowujące POŻĄDANIE

125

Pragnienie Zniewolenie
KarzącyPrzerażające STRACH

100

Niepokój Wycofanie
LekceażącyTragiczne ŻAL

75

Ubolewanie Zniechęcenie
PotępiającyBeznadziejne APATIA

50

Rozpacz Rezygnacja
PamiętpliwyZłe WINA

30

Obwinianie Destrukcja
GardzącyŻałosne WSTYD

20

Upokorzenie Eliminacja

W praktyce oznacza to całkowicie nowy paradygmat pozwalający reinterpretować całe ludzkie zachowanie, doświadczenie ukształtowane w czasie, mające zastosowanie w rozmaitych dziedzinach ludzkiej aktywności: sztuce, historii, handlu, polityce, medycynie, socjologii oraz naukach przyrodniczych. Praktyczne zastosowanie znalazła w marketingu, reklamie i w dziedzinach badawczo-rozwojowych oraz empiryczne w psychologii, filozofii i poszukiwaniach duchowych, a także w kryminologii, wywiadzie oraz w badaniach uzależnień.

Dzięki wykorzystaniu owego zjawiska mamy dostęp do nieograniczonych informacji na każdy temat z przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. To oznacza, że każda nasza myśl i działanie pozostawiają po sobie niezatarty ślad, który istnieje we wszechświecie na zawsze, może być przyczyną niepokoju.

Tak nagły wzrost naszej uważności odnoście sposobu istnienia wszechświata nie tylko wywołuje, ale i żąda zmiany kontekstu naszego światopoglądu. Implikacje płynące z nowej wiedzy wymagają powtórnego przemyślenia starych idei, aby stworzyć szerszy kontekst.

Taka zmiana kontekstu ludzkiego zachowania, może unaocznić podstawowe struktury, które leżą u podstaw osobistych i społecznych problemów, odsłaniając tym samym ich rozwiązania.

W świecie zadurzonym w złożoności, z powodu braku zaufania do uproszczeń, możemy dostrzec dwie ogólne grupy ludzi: wierzących i niewierzących. Dla niewierzących wszystko jest nieprawdą, dopóki nie zostanie dowiedzione, dla wierzących wszystko, co wypowiedziane w dobrej wierze jest uznawane za prawdziwe, dopóki nie dowiedzie się że jest inaczej.

Pesymistyczna pozycja cynicznego sceptycyzmu wywodzi się ze strachu, podczas gdy bardziej optymistyczna postawa przyjmowania informacji bierze się z pewności siebie.

Zainspirowany Siła i Moc David R. Hawkins

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Artykuły, rozważania itp.Niedziela 4 grudnia 2022

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...