Gość

Przejście na nową dietę


» Artykuł z cyklu » Zdrowie na talerzu

Artykuł mają charakter edukacyjny i nie stanowi i nie zastępuje porady medycznej.

Stosowanie odpowiedniej diety, to tak naprawdę wzorce żywieniowe, czyli rekomendowane metody dietetyczne, które mniej lub więcej się sprawdzają, zmniejszając nadmiary i usuwając toksyny z organizmu, a jednocześnie dostarczają odpowiednich wartości odżywczych.

Przejście na nową dietę

Zmiany żywieniowe nie tylko powinny polegać na nowym sposobie odżywiania, ale także na stylu życia i nastawienia umysły i psychiki. Każda zmiana przebiega w indywidualny sposób, który u każdej osoby zależy od mocy jej postanowienia i zdolności utrzymania dyscypliny, od wewnętrznej siły czy słabości, od różnicy pomiędzy nowym a poprzednim sposobem odżywiania i stylu życia oraz od tempa następujących zmian. Kluczowym w tym procesie są nasze ograniczenia, związane z m.in. z tradycją, modą, nawykami, projekcjami i przekonaniami w nas samych. A czy przypadkiem nie powinniśmy cieszyć się życiem i czerpać rozkosz m. in. ze spożywania posiłków.

Czy sposób odżywiania ma związek z naszą osobowością, czy jest przejawem naszej osobowości? Związek między osobowością, a odżywianiem jest trudny do zdefiniowania. Często zdarza się, że pomimo złego odżywiania, zachowujemy witalną integralność do czasu, gdy dieta i styl życia przejawi się w naszym ciele i na stałe zagości nierównowaga psychofizyczna, czyli zaburzenia chorobowe.

Faktem jest, że kierowane w stronę pożywienia "dobre myśli", czyli energetyczne oczyszczenie (błogosławienie) mogą zmienić wartości odżywcze i korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Na poziomie absolutnym, istnieje możliwość całkowitej przemiany pożywienia, ale większość z nas nie rozwinęła tej zdolności. Ci którzy mieli przyjemność konsultacji, już doświadczyła błogosławionego wpływu ulepszonego pożywienia tą metodą. Zmieniając pewne nawyki jeszcze bardziej spełniają swoje oczekiwania.

Praktyka unikania znanego sobie zła, reprezentuję jakieś działanie w łańcuchu przyczynowo-skutkowym. W przeciwnym razie doznajemy cierpienia, które staramy się uśmierzać przyjmowaniem leków, co wywołuje kolejne niepożądane skutki uboczne.

Każde obciążenie naszego organizmu, powoduję narastanie poczucia przygnębienia, czy wręcz ograniczenia wolności. Jeśli mamy zrobić postęp, musimy rozwikłać wszelkie negatywne sytuacje przechowywane w naszym umyśle, myślach i emocjach, uwolnić psychikę i połączyć się ze świadomością. Podążając ścieżką właściwego postępowania.

Ci, którzy wybierają jakąś dietę, żeby zrobić wrażenie na innych, żeby być modnym, zyskać większą władzę, a nawet by stać się "zdrowszym", nie poświęcając nawet jednej myśli, by zdobytą wiedzą podzielić się z innymi, zazwyczaj dosyć trudno przechodzą okres zmiany. Kiedy zaś ktoś kieruje się idealistycznymi motywami, takimi jak zmiana diety na bardziej "humanitarną" – ponieważ nie wspiera zabijania zwierząt lub nie sprzyja uciskowi ludzi zamieszkujących kraje Trzeciego Świata (unikanie produktów wytwarzanych przez wielkie, międzynarodowe koncerny) - wtedy wydaje się, że przejściu na nową dietę towarzyszy nie tylko mniej trudności, ale także zdrowsze nastawienie umysłu, takie podejście z kolei umożliwia lepszy osąd podczas podejmowania następnych dietetycznych wyborów.

Kiedy nowa dieta zostanie już zastosowana, można spodziewać się wystąpienia pewnych reakcji, gdy tylko zmianie ulegną procesy biochemiczne zachodzące w każdej komórce. Jeśli nowy sposób odżywiania oparty jest na czystej, nietoksycznej żywności, wtedy nagromadzone dawniej toksyny mogą zostać uwolnione, powodując rozmaite stany złego samopoczucia, znane jako "reakcje ozdrowieńcze".

Takie zmiany na poziomie komórkowym wpływają również na umysł, lecz nie tylko reprezentują zmiany w wymiarze umysłowym, ale również same w sobie są przekształceniem starych emocjonalnych i umysłowych wzorców zapisanych w kwasach nukleinowych RNA i DNA wszystkich komórek ciała.

Zainspirowany "Odżywianie dla zdrowia" Paul Pitchford

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Zdrowie na talerzuCzwartek 17 listopada 2022

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...