Gość

Udar mózgu


» Artykuł z cyklu » Porady, wskazówki

Artykuł ma charakter edukacyjny i nie stanowi i nie zastępuje porady medycznej.

Udar mózgu jest trzecią, co do częstości przyczyną zgonu oraz najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u ludzi powyżej 40 roku życia. Szacuje się, że w ciągu roku w Polsce na udar zapada 40-50 tys. osób, z których połowa umiera w ciągu roku, a u drugiej połowy powstają trwałe objawy inwalidztwa.

Udar mózgu

Wśród czynników wpływających na zapadalność na udary mózgu wyróżniamy te, które nie podlegają modyfikacji (np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia - zaburzenia gospodarki lipidowej) oraz takie, które poddają się działaniom prewencyjnym (wiek, uwarunkowania genetyczne). Ryzyko niedokrwiennego udaru mózgu zwiększa się również wraz ze wzrostem hematokrytu (wskaźnik określający stosunek objętościowy krwinek czerwonych -erytrocytów- do krwi pełnej), jak to ma miejsce w nadkrwistości pierwotnej, czyli czerwienicy prawdziwej, nadkrwistości wtórnej lub objawowej. Powyższe czynniki decydują nie tylko o podatności na zachorowanie, ale o przebiegu choroby i związanych z nimi możliwościami leczenia.

Najczęstszą przyczyną niedokrwistości, potocznie nazywaną anemią, jest obniżenie poziomu hemoglobiny, niedobór żelaza, zbyt mała podaż kwasu foliowego, witamin B6, B12, C, E oraz niektórych mikroelementów (m.in. miedzi, cynku, manganu, kobaltu). Natomiast, w przypadku nadkrwistości stężenie hemoglobiny ulega zwiększeniu. Niedokrwione neurony obumierają w tempie 1,8 mln na minutę. Z każdą minutą obumiera więc część mózgu.

Anemia może ponad trzykrotnie zwiększać ryzyko śmierci w ciągu roku od udaru. Wśród pacjentów po udarze mózgu ciężka anemia jest sygnałem, którego nie wolno lekceważyć. Liczne badania udowodniły, że choroba ta zwiększa ryzyko śmierci, także u osób w ciągu roku po zawale serca, a także z niewydolnością nerek lub chorobą nerek.

Związek udaru i anemii można tłumaczyć zaburzeniem reakcji naczyń krwionośnych w mózgu na zmiany ciśnienia krwi. Inna teoria zakłada, że osoby chore na anemię często zmagają się z innymi chorobami, które zwiększają ryzyko zawału serca, na przykład z chorobą serca i chorobą nerek.

Udar niedokrwienny (ok. 4/5 przypadków udaru mózgu) powstaje wtedy, gdy tętnica zaopatrująca jakąś część mózgu w krew staje się niedrożna, tzn. krew nie przepływa przez nią lub przepływa z ilości niewystarczającej, aby komórki mózgu otrzymały jej tyle, ile potrzebują.

Udar krwotoczny (ok. 1/5 przypadków udaru) powstaje w wyniku pęknięcia ściany tętnicy mózgowej i wylania się krwi poza naczynie (potocznie: wylew), wskutek czego krew nie dociera do tkanki mózgowej w obszarze zaopatrywanym przez pękniętą tętnicę. Krew wydostająca się z uszkodzonego naczynia niszczy okoliczną tkankę nerwową i powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz czaszki, co zaburza czynność całego mózgu (a nie tylko komórek w miejscu udaru).


O chorobach inaczej!

Jaki może mieć wpływ silne oddziaływanie człowieka, poprzez wysyłanie nienawiści, zazdrości, czy innych negatywnych emocji w stronę drugiego człowieka? Czy wywołuje konkretne zaburzenia w naszej przestrzeni? Stwierdzenie jest jednoznaczne, to swoista bomba energetyczna niszcząca ciało i przestrzeń życiową. Zainfekowanie przestrzeni życiowej innymi istototami, istnieniami lub bytami, które korzystają z energetyki człowieka i przez swój wrogi stosunek doprowadzają go do ruiny energetycznej i egzystencjalnej. Bezpośrednie negatywne oddziaływanie na człowieka i jego energetykę przez siły, mające na celu modyfikacje myśli i emocji ludzkich i utrzymanie w nim niskowibracyjnych stanów, doprowadza do długotrwałych zmian. Silne oddziaływanie prowadzi do zmian w ciele fizycznym (choroby) lub depresji, a nawet samobójstwa. Atakuje najczęściej organy ludzkie o podobnej wibracji, tworzące w szybkim czasie silne stany chorobowe, jak i zmiany nowotworowe. Medycyna w takim przypadku jest bezsilna, dopiero wykasowanie takiego stanu, pozwala na powrót do zdrowia.

Zastawy energetyczne – tam gdzie gdzie one występują, np. spowodowane przez nacieki, pasożyty – to w tym obszarze wzorce energetyczne organów nie pracują prawidłowo. Gdy jest 25% intensywności to może wywołać skutki po długim czasie, ale 45% już po 10 latach. Wymiana energii w komórkach nie przebiega prawidłowo i w tym obszarze organy zaczynają chorować. Nie usunięte zastawy prowadzą, więc do choroby.

Zakrzepy – gdy się czymś przejmujemy (to jest niestety nasza wina), ze stanów takich tworzą się zakrzepy, bloki emocjonalne, ktróre mają wpływ na nasz organizm. Z tego powodu powstają zaburzenia, ktrórymi medycyna nazywa chorobami, a które są niczym innym jak programami. W takim przypadku należy przywrócić pierwotny stan równowagi organizmu (homeostaza - równowaga organizmu).

Ciemne Niebo – człowiek zamyślony - zamartwiający, działa destrukcyjnie, doświadcza się w iluzji, taki człowiek zaczyna negatywnie postrzegać rzeczywistość. Im mocniejsze, w tym mocniejszą wpada depresję.


Komentarze i przypisy

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to naczelne hasło od zarania medycyny. Ale aby zapobiegać, należy znać przyczynę.

Choroby cywilizacyjne są jednym z największych problemów zdrowotnych państw wysokorozwiniętych, w tym także Polski. Ich prawdziwym dramatem jest zamknięte koło, jakie tworzą wspólne przyczyny i wzajemnie napędzające się powikłania - zachorowanie na jedną chorobę zwiększa podatność zachorowania na kolejną.

Z dotychczas przeprowadzonych badań naukowych wynika, że predyspozycje genetyczne w niewielkim stopniu mogą wpływać na rozwój danej choroby. Dużo większe znaczenie ma styl życia. Zachowania zdrowotne, determinujące styl życia możemy podzielić na bezpośrednie, takie jak niska aktywność fizyczna, palenie papierosów, spożywanie dużych ilości alkoholu, dieta bogata w tłuszcze wysokoprzetworzone i cukry oraz na pośrednie – ciągle rosnące napięcie nerwowe i sytuacje stresowe.

Jeszcze niedawno uważano, że choroby cywilizacyjne dotyczą tylko ludzi dorosłych i starszych. Niestety, coraz częściej rozpoznawane są u dzieci i młodzieży. Szybkie tempo życia prowadzi do sytuacji, w których brakuje czasu na działania profilaktyczne, w tym na zmianę nawyków żywieniowych i właściwy styl życia. Widoczna jest także rosnąca tendencja samoleczenia, oparta na suplementach diety zakupionych pod wpływem reklam. Takie działania nie tylko nie są skuteczne, ale wręcz mogą być szkodliwe dla organizmu człowieka.

Współczesne badania dowodzą, że ludzki organizm potrafi syntezować każdą substancję do walki z dowolną chorobą. Dlaczego tego nie robi? Dlaczego łykamy pigułki, podtruwamy się ubocznymi skutkami lekarstw, skoro posiadamy wszystko na wyciagniecie reki, aby skutecznie poradzić sobię z chorobami?

Kamil Kuszewski

mistrz bioenergoterapii

Telefon / WhatsApp: 48 732 283 884

Jestem mistrzem bioenergoterapii, doświadczonym uzdrowicielem terapeutą, mistykiem, podpowiadam o sposobach świadomego życia, ale przede wszystkim jestem człowiekiem, który poświęcił się życiowej pasji, jaką jest pomoc ludziom w odzyskaniu zdrowia i szczęścia. Ukazuję świat z nowej perspektywy, zachęcając do zmiany, zaczynając od własnego małego kawałka świata. - sprawdź działania usdrawiające

Artykuły » Porady, wskazówkiWtorek 21 czerwca 2022

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...