Gość

Kanały informacyjno-zmysłowowe. PRZESTRZENIE DUCHOWE.


» Artykuł z cyklu » Porady, wskazówki

 

Każdy kojarzy je z węchem, smakiem, dotykiem, wzrokiem i słuchem. Czy jest ich więcej? Pierwszy krok w trenowaniu zmysłów polegać będzie · na rozdzielaniu kanałów niosących informacje.

Kanały informacyjno-zmysłowowe. PRZESTRZENIE DUCHOWE.

Kanały informacyjno-zmysłowowe, każdy kojarzy je z węchem, smakiem, dotykiem, wzrokiem i słuchem. Czy jest ich więcej? Pierwszy krok w trenowaniu zmysłów polegać będzie · na rozdzielaniu kanałów niosących informacje.

Na Wschodzie istnieje symbol trzech siedzących małp. Jedna z nich zakrywa rękami uszy; druga - nos i oczy, trzecia - usta. Oznacza to: ,,nic nie widzę, nic nie słyszę, nikomu nic nie powiem". Można odczytać ten symbol także jako odosobnienie, ucieczkę od świata zewnętrznego, skoncentrowanie uwagi na sobie. W celu oddzielnego trenowania narządów zmysłów należy skupić uwagę wyłącznie na jednym informacyjno-zmysłowym kanale, a pozostałe czasowo zablokować. Na przykład trzeba zamknąć oczy, usta i całą uwagę skoncentrować na słuchu. W codziennym życiu słyszymy ogólne tło dźwiękowe miejsca i z przyzwyczajenia wydzielamy z niego wszystko to, co dotyczy nas bezpośrednio lub to, co może nas interesować. Na pozostałe dźwięki nie zwracamy uwagi. A podczas treningu należy słuchać właśnie całego dźwiękowego tła. Na początku trzeba zwrócić uwagę na znajo1ne, zrozumiałe dźwięki, potem, co kilka sekund, dodawać nowe. Na przykład siedzimy w pokoju, w którym gra radio, tyka zegar, za ścianą słychać sąsiadów, rury szumią, a z kranu w kuchni rytmicznie kapie woda.

Z całego zestawu dziwięków ucho wyławia tylko te najgłośniejsze: radio i prawdopodobnie głosy sąsiadów za ścianą. Wszystkie pozostałe zlewają się w jedno tło - praktycznie ich nie rozdzielamy, jeśli nie mamy takiej potrzeby. Natomiast podczas treningu trzeba będzie oddzielnie posłuchać każdego elementu tła dźwiękowego, a potem - wszystkich razem ... To ćwiczenie może wykonać każdy Najpierw przez kilka sekund koncentrujemy uwagę na diwięk radia, słuchamy go. Potem rozszerzamy koncentrację i dodajemy dzwięki sasiadów z za ściany. Po kilku sekundach dodajemy dzwięki tykającego zegara później przez kilka sekund wsłuchujemy się szumu wody w rurach, wreszcie dodajemy dzwięk kapiącej wody z kranu.

Oczywiście przytoczono tu tylko małą część zwyczajnego tła dźwiękowego mieszkania - po to, by pokazać zasadę prowadzenia treningu. Prawie w ten sam sposób można trenować węch.

Trening wrażliwości dotykowej polega na zasadzie przeniesienia uwagi od wrażeń silniejszych do słabszych. Silne odczucie dotykowe - to np. ból od uderzenia, delikatniejsze głaskanie ręki. Jeszcze bardziej delikatny jest dotyk wietrzyka na skórze, a całkiem niezauważalny, ale w pełni odczuwalny jest dotyk obcego spojrzenia. O czuwanie czyjegoś spojrzenia może wydać się dziwne, na poły fantastyczne. W rzeczywistości jest to zupełne realne niezauwazalne w codziennym życiu. Po nie długim treningu pojawi się ono w pełnym wymiarze. Poczujemy na sobie nawet wzrok wtedy, gdy ktoś patrzy na nasze plecy. Silne, nasycone emocjami spojrzenie posiada realną siłę dotyku i może spowodować prawdziwe, namacalne odczucia. Wszyscy znamy powiedzenie: "rzucić na kogoś urok" - w tej sytuacji mamy także do czynienia z energetyczną siłą spojrzenia.

Trening wrażliwości wzrokowej może każdemu dać bardzo ważne zmysłowe możliwości. Wzrok zawsze pracuje w pełnym wymiarze, ale człowiek koncentruje uwagę na tym, co jest dla niego szczególnie ważne. Oko rejestruje świat w całości i wszystko to, co nie odnosi się do obiektu naszej uwagi, zostaje "pozakadrem". 

Nie znaczy to, że nie widzimy wszystkiego, co się dzieje. Jedni ludzie bardziej zwracają uwagę na drugoplanowe detale i poprzez peryferyjne spojrzenie mogą odrzucać wydarzenia zachodzące poza sferą osobistej uwagi. Drudzy na tyle skupiają uwagę na przedmiocie lub obiekcie, że całkowicie nie zauważają tego, co zachodzi tuż obok niego. Trening ukierunkowany jest na dowolne zmiany ostrości spojrzenia. Uwaga określa głębokość spojrzenia. Co to takiego? Jest to obecność - świadomie obserwowanej przestrzeni przed naszymi oczami. Na przykład, rozmawiamy z kimś i jesteśmy tak tym pochłonięci, że nie zauważamy niczego wokół. Uwaga w pełni skoncentrowana jest na rozmówcy i ostrość naszego spojrzenia jest niewielka, gdyż obejmuje tylko tego człowieka oraz to, co zachodzi w jego bezpośredniej bliskości. Natomiast osoba wytrenowana we wrażliwości wzrokowej zauważa setki detali zarówno w dużej odległości od obiektu swego zainteresowania, jak i w jego pobliżu. Trening powinniśmy zacząć od skupienia spojrzenia na jakimś przedmiocie znajdującym się przed nami. Należy wzrokowo przestudiować go dokładnie i stworzyć jego wyrazny wizualny obraz. Następnie znów trzeba spojrzeć na przedmiot, ale nieuważnie, wzrokiem roztargnionym, nasz wzrok powinien być skupiony na tym, co znajduje się z boku i z tyłu przedmiotu na dalszym planie. Potem należy znów przenieść uwagę na przedmiot przed nami i zauważać przy tym zmiany zachodzące na dalszym planie. Przykładem niech będzie oglądanie kwiatka, który mamy przed sobą. Najpierw zauważamy jego ogólny wygląd, potem szczegóły: płatki, łodygę, słupki w kielichu kwiatowym, owady  hodzące po listku ... A teraz skupmy się na dalszym planie: dlaczego kwiatek tak wyraźnie oddziela się od niego? Dzieje się tak, ponieważ tło jest ciemne, składa się z barwnych plam. Rozpatrzmy strukturę dalszego planu - tła. Jest nią soczysta zieleń krzewów. Co znajduje się między krzakami a kwiatkiem? To łąka, a na niej leży kolorowa piłka i czyjeś buty. Widzimy tło, ale jednocześnie · przestaliśmy zwracać uwagę na kwiatek. Teraz postarajmy się zaobserwować jednocześnie i kwiatek, i to, co na dalszym planie. Nie musimy widzieć ostro i wyraźnie, ale tak, by zauważać zmiany.

Gdy uda się jednocześnie zanotować tło pierwsza- i drugoplanowe, skupmy uwagę na tym, co widzimy po bokach. Oko wytrenowanej osoby widzi całą przestrzeń przed sobą. Człowiek zauważa wtedy dowolny ruch i wie, że w polu obserwacji coś się dzieje.

Trening smaku sprowadza się do tego, żeby po ogólnym tle smakowym dania umieć rozróżnić jego składowe. Smak tortu, na przykład, składa się z oddzielnych odczuć. Można podjąć się ich wyliczenia ...

Głównym celem treningów jest osiągnięcie głębokiej wrażliwości wewnętrznej. Należy nauczyć się słuchać swych wewnętrznych przeżyć, rozdzielać na części składowe tło ogólne.

Skupmy uwagę na odczuciach brzucha. Po obfitym posiłku odczujemy wewnątrz przyjemną sytość. Co składa się na to odczucie? Napełniony żołądek, pozostałości smakowych odczuć jedzenia w ustach, przyjemna niemoc w ciele ...

Głód także można podzielić na kilka silnych podstawowych odczuć oraz na mnóstwo słabszych, towarzyszących im. Pustka w żołądku, rozdrażnienie, ciągłe myśli o jedzeniu, zniecierpliwienie, obfity ślinotok ... Wewnętrzne odczucia towarzyszące jakimś stanom człowieka są bardzo różnorodne, dlatego należy uważnie słuchać swego zmysłowego tła. Pracując nad wyostrzeniem wrażliwości zmysłowej, można osią gnąć ponadprzeciętne możliwości narządów zmysłów. Opisane sposoby pracy pomogą szybciej przyswoić sobie te możliwości.

Odrzuć atawistyczny, fizyczny umysł

To tylko trening z postrzegania zmysłami ciała fizycznego. Człowiek jako istota duchowa, posiada "ukrytą" zdolność do obserwacji, odczuwania i bycia w świecie energotyczno-duchowym. Należy odkryć w sobie tę zdolność, otworzyć na Świadomość. Odrzucić atawistyczny, fizyczny umysł – fizyczny umysł mówi o tym, że jesteśmy skierowani na przetrwanie, żądzę (logiki i inteligencji nie mieszajmy z umysłem). Umysł pozostaje jako program, ale musi być czysty. Przyzwyczailiśmy się szukać Przestrzeni Duchowych na zewnątrz, a one są w nas. Trzeba na zawsze odciąć się od nisko wibracyjnej przeszłości. Przestać żyć innymi ludźmi, wpasowywaniem ich w swoją przestrzeń życiową, przestać układać ich losy, by w ten sposób odczuwać własne przestrzenie duchowe. Na poziomie Świadomości jest poziom miłości, totalnej tolerancji, naprawiania błędów własnych i innych. Ten, który panuje nad własnymi myślami i emocjami i już korzysta z podjętej decyzji, a nie z wyborów. To tu jest Zaistnienie w działaniu, gdzie potrafimy korzystać z tego wszystkiego, co w nas jest cudowne: z woli, z miłości, radości. To są dary uruchomione przez Boga. Poznaj, czym jest energetyczne zagubienie, uniesienie, posmakuj, dokonaj wyboru i zatracaj się w życiu. Idź i żyj. Nie róbmy nic, co by sprawiło, że będziemy się czuć głupio i źle. Trzeba czuć, trzeba kochać siebie, wybaczyć sobie, pokochać i wybaczać innym.

Zaistnienie w przeszłości i przyszłości, pozwoli na to byśmy nie musiel dokonywać wyborów i cały czas być w tu i teraz. Jak na ekranie myśli będziemy wyświetlać to, czego nie mamy, moc podąży do tego, by to się stało. Życie marzeniami pozwala na cud istnienia. Zakotwiczenie się w doświadczaniu marzeń, pozwoli osiągnąć poziom, gdy znika wczoraj i jutro. Nie musimy myśleć o tym, czego chcemy. Podjąłeś decyzję i moc (moc Światła, Chrystusa), która jest w tobie działa i realizuje twoje plany.  W radości znika przeszłość i przyszłość, zaczyna się odczuwać dziwną moc, zaczynasz czuć tylko siebie, a jak odczujesz siebie, już nigdy nie zapomnisz tego.

 

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Porady, wskazówkiNiedziela 5 czerwca 2022

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...