Gość

Obserwacja i dystans


» Artykuł z cyklu » Porady, wskazówki

 

Technika obserwacji jest pomocną techniką w budowaniu siebie, proces ten wyznaczają techniki pomocnicze.

Obserwacja i dystans

Miejsce i pora do medytacji

Chcąc wejść w medytację, trzeba oczywiście znaleźć spokojne miejsce, zapewnić sobie względną ciszę i poczucie bezpieczeństwa. Warto skończyć wszystkie czynności danego dnia, by mieć spokojną głowę i nie czuć presji czasu. Na początku, jeśli medytujemy np. w domu, warto skorzystać z sytuacji, kiedy jesteśmy sami lub zacząć medytację, gdy domownicy mają swoje zajęcia i możemy mieć pewność, że przez godzinę lub dwie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Na samym początku najlepiej medytuje sie wieczorem, medytacja uważności wymaga skupienia swojej uwagi, warto więc zadbać o ciszę energetyczną. Później forma medytacji, miejsce, oddech medytacji, beda juz dla was obojętne, a kiedy będziecie mieć wprawę, medytacja stanie sie czymś tak naturalnym, że bedziecie mogli medytować na stojąco i w rozmowie z innymi. By zacząć medytować, trzeba się rozluźnić, wyciszyć, uspokoić i zastosować praktykę uważności, dzięki czemu przestaniemy zwracać uwagę na to, co się wczoraj i dzisiaj jeszcze działo. Ten czas odejdzie w niepamięć. Nic nas nie będzie niepokoić, nic o sobie nie będzie przypominać, a my będziemy w tym tu i teraz.

Taką praktyką uważności jest oddech. Na dodatek głęboki oddech jest kwintesencją życia, ma magiczną moc, zwłaszcza, że dzieli się na 3 części, trzy fazy:

  1. oczyszczający (ze wszystkiego – siebie i ciała energetyczne i jeszcze raz struktury przestrzeni)
  2. zasilający (nas w maksymalnym wymiarze, w zależności od tego, jacy jesteśmy)
  3. przemieniający (ale on w przypadku tych popularnych afirmacji zwanych medytacją nie występuje).

W takim stanie pokuście się o marzenia, fantazjowanie – kiedy jesteśmy rozluźnieni, rozprężeni, nie są one tylko wymysłem. Psychika wznosi się w wyższe wymiary i mają one charakter kształtowania ścieżek losu, są naszą ewentualną przyszłością, czujemy że możemy marzyć o tym, co jest możliwe do zrealizowania. Wyraźnie oddzielamy w tych marzeniach obszar fantazjowania (który ma swoje dobre strony) od tego co może być zrealizowane.

Medytacja to technika, dzięki której odzyskujemy panowanie nad umysłem. Przeprogramowanie go staje się wtedy dużo łatwiejsze. Co prawda mechanizmy, według których działa umysł, pozostają poza naszą kontrolą, ale ich oprogramowanie możemy zmieniać do woli. Dzięki temu kreowanie nowych wydarzeń staje się proste, skuteczne i szybkie. Medytacja to także umiejętność utrzymania harmonii w całości naszej istoty. A  swoją naturą się nie walczy, tylko ją modyfikuje. Inaczej wylatujemy z ringu… To samo dotyczy umysłu, który po przeprogramowaniu zrobi wszystko, by nasze życzenia zostały zrealizowane. Jest zaangażowany. Dzięki niemu myśli, emocje, potrzeby, ciało egzystencjalne i struktura przestrzeni tak zostają uformowane, by same tworzyły sytuacje powodujące powstanie korzystnych dla nas wydarzeń.

Obserwacja i dystans to ważne lekcje przetrwania i budowania siebie. Proces obserwacji wyznaczają techniki pomocnicze:

I. Modlitwa (medytacja) – czyli odnalezienie się w wyższych wymiarach przez co potęguje się zdolność sprawczą, która kształtuje człowieka o wyższych poziomach tej i innej rzeczywistości, (czyli, jak my w modlitwie coś przerabiamy, to jest w nas coraz więcej nowego, inna jest też wibracja, inaczej możemy przyjmować też informacje, musimy być na wysokich wibracjach by przyjąć info bez energii, bo przyjmując info z energiami, przyjmujemy pasma, które tę informację przyniosły i nas stanowią) i wtedy nie przyjmujemy informacji z wyższego poziomu.

II. Zdystansowanie – przez co człowiek jest w stanie oglądać sytuację bez udziału energii wymuszających programowe oceny i tworzących systemy (całkowity dystans, przyjmowanie info bez pasm energetycznych, które je przenoszą, szczególnie nisko wibracyjnych).

III. Załamanie – gdzie przyjęcie najgorszego wariantu i przeżycie go niweluje część energii podpiętych pod sytuację, przez co jakiś problem lub założenie wydaje się lżejsze, czyli pozbawione części energii ( strachu), co pozwala ujrzeć nowe treści, czyli informacje podpięte pod inne pasma wibracyjne. Ta technika zdystansowania jest bardzo ważna – wiele programów tak jak program samozagłady działa w człowieku dopóty dopóki istnieją w człowieku wibracje. Jak człowiek umiera, nie ma kogoś, kto je podtrzymuje i problem znika. Przez technikę założenia przeżycia najgorszego sprawiamy, że osiągniemy taki stan poziomu wibracji, że te programy, które nas uwalały, przestają działać, nie ma ich. Przeżyj to, czego się boisz, wejdź w ten stan przyszłości – lęk, strach, śmierć i programy się kasuje (przestają działać niszczące nas energie).

IV. Nadbudowa – gdzie ujrzenie najdoskonalszego wariantu pozwala być receptywnym na halo informacyjne w obszarach, które były dotychczas blokowane. Pozwala dostrzec kolejne zależności, kolejne nici tworzące sytuacje, a mogące być ujrzanym tylko przy wchodzeniu danej sytuacji w wyższe obszary stawania się ( wejście w wyższe wibracje oddala nas od tego, co było i ukazuje nowe elementy, informacje przenoszone przez pasma, które w tej chwili nie są dostępne, jesteśmy w wielu miejscach i możemy wybrać przynajmniej mechanizm działania). Te cztery techniki mówią o wspieraniu techniki obserwacji. Bez umiejętnej obserwacji nie ma trafnej oceny sytuacji, a bez trafnej oceny nie istnieje podjęcie właściwej decyzji, od której zależą pożądane zmiany w danej przestrzeni życiowej. 

 

Kamil Kuszewski

mistrz bioenergoterapii

Telefon / WhatsApp: 48 732 283 884

Jestem mistrzem bioenergoterapii, doświadczonym uzdrowicielem terapeutą, mistykiem, podpowiadam o sposobach świadomego życia, ale przede wszystkim jestem człowiekiem, który poświęcił się życiowej pasji, jaką jest pomoc ludziom w odzyskaniu zdrowia i szczęścia. Ukazuję świat z nowej perspektywy, zachęcając do zmiany, zaczynając od własnego małego kawałka świata. - sprawdź działania usdrawiające

Artykuły » Porady, wskazówkiŚroda 25 maja 2022

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...