Gość

Na czym polega wybaczanie sobie?

» Artykuł z cyklu » Otwarcie wrót

Na wybaczanie sobie składają się dwa etapy. Pierwszy z nich to dostrzeganie błędów we własnym postępowaniu. Przyznanie się do własnej niedoskonałości stanowi wskazówkę, co powinienem w sobie zmienić. To wstęp do wybaczania oznaczający, że nie unikam odpowiedzialności za niewłaściwe czyny i z całych sił staram się zmienić.

Jednak dopiero część druga - którą stanowi szczere przyrzeczenie, że więcej takich błędów nie będę popełniać - daje całkowite "rozgrzeszenie". By wejść w wybaczanie, trzeba pojąć, iż tak naprawdę każdy z nas znajduje się w duchowym żłobku, że daleko nam do doskonałości aniołów, że mamy prawo do błędów działań i występków, gdyż w ziemskiej szkole życia uczymy się najczęściej na własnych błędach.

Sedno wybaczania sobie stanowi szczera chęć poprawy i codzienna walka z własnymi słabościami - walka o konsekwentne i systematyczne wprowadzenie w swoim życiu zmian na lepsze. I nie dajmy się nabierać na kościelne rozgrzeszenie, gdyż żaden człowiek nie ma prawa odpuszczać win w imieniu drugiego człowieka. Tego prawa roztropnie pozbawił siebie nawet nasz stwórca - po śmierci bowiem oceniamy się sami, sami też odpuszczamy sobie winy. Również zbyt rygorystyczne, wyolbrzymianie oceny powoduje, że wikłamy się w duchowe, programowo zamykające nas ograniczenia.

Poprzez nadmierne poczucie winy dajemy bowiem zwieść się tym, którzy poprzez konflikt sumienia chcą przejąć nad nami kontrolę. Jedną z instytucji, która na rozbudowaniu w człowieku olbrzymiego poczucia winy od wieków robi doskonały interes, jest Kościół katolicki.


- opracowanie ze strony Z.J. Popko - źródło: popko.pl

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą Zdroju Życia oraz z następującymi stronami. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt

Polecane strony

Energia wybaczenia

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Otwarcie wrótWtorek 16 stycznia 2018

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Ładuję stronę ...