Gość

This is an animated dialog which is useful for displaying information. The dialog window can be moved, resized and closed with the 'x' icon.

Na czym polega wybaczanie sobie?

» Artykuł z cyklu » Otwarcie wrót

Na wybaczanie sobie składają się dwa etapy. Pierwszy z nich to dostrzeganie błędów we własnym postępowaniu. Przyznanie się do własnej niedoskonałości stanowi wskazówkę, co powinienem w sobie zmienić. To wstęp do wybaczania oznaczający, że nie unikam odpowiedzialności za niewłaściwe czyny i z całych sił staram się zmienić.

Jednak dopiero część druga - którą stanowi szczere przyrzeczenie, że więcej takich błędów nie będę popełniać - daje całkowite "rozgrzeszenie". By wejść w wybaczanie, trzeba pojąć, iż tak naprawdę każdy z nas znajduje się w duchowym żłobku, że daleko nam do doskonałości aniołów, że mamy prawo do błędów działań i występków, gdyż w ziemskiej szkole życia uczymy się najczęściej na własnych błędach.

Sedno wybaczania sobie stanowi szczera chęć poprawy i codzienna walka z własnymi słabościami - walka o konsekwentne i systematyczne wprowadzenie w swoim życiu zmian na lepsze. I nie dajmy się nabierać na kościelne rozgrzeszenie, gdyż żaden człowiek nie ma prawa odpuszczać win w imieniu drugiego człowieka. Tego prawa roztropnie pozbawił siebie nawet nasz stwórca - po śmierci bowiem oceniamy się sami, sami też odpuszczamy sobie winy. Również zbyt rygorystyczne, wyolbrzymianie oceny powoduje, że wikłamy się w duchowe, programowo zamykające nas ograniczenia.

Poprzez nadmierne poczucie winy dajemy bowiem zwieść się tym, którzy poprzez konflikt sumienia chcą przejąć nad nami kontrolę. Jedną z instytucji, która na rozbudowaniu w człowieku olbrzymiego poczucia winy od wieków robi doskonały interes, jest Kościół katolicki.


- opracowanie ze strony Z.J. Popko - źródło: popko.pl

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą Zdroju Życia oraz z następującymi stronami. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt

Polecane strony

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Otwarcie wrótWtorek 16 stycznia 2018

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Ładuję stronę ...