Gość

Pęcherz jako narząd energii


» Artykuł z cyklu » Porady, wskazówki

 

Pęcherz odpowiedzialny za przechowywanie i wydalanie płynów z moczu przekazywanych z nerek. Jako organ pęcherz ma tylko tę funkcję, ale jako układ energetyczny pęcherz jest ściśle związany z funkcjami i równowagą autonomicznego układu nerwowego. To dlatego, że meridian energii pęcherza biegnie wzdłuż grzbietu ciała od głowy dwiema równoległymi gałęziami płynącymi wzdłuż każdego boku kręgosłupa. Te cztery gałęzie meridianu pęcherza wywierają bezpośredni wpływ na pnie układu współczulnego i przywspółczulnego autonomicznego układu nerwowego, którego stan współczesnego życia, ponad aktywuje układ współczulny, powodując napięcie i ból wzdłuż kręgosłupa i jego obwodu.

To napięcie i ból można złagodzić, stymulując przepływ energii wzdłuż gałęzi rdzenia pęcherza moczowego. Taka stymulacja powoduje całkowite rozluźnienie poprzez przełączenie autonomicznego układu nerwowego na spokojny, przywracający tryb przywspółczulny. Terapia koncentruje się przede wszystkim na tych czterech rdzeniowych gałęziach meridianu pęcherza, ze względu na ich bezpośredni wpływ na autonomiczny układ nerwowy, który reguluje wszystkie podstawowe funkcje życiowe organizmu.

Pęcherz: Aspekty psycho-emocjonalne

Brak równowagi w układzie energetycznym Pęcherza może powodować takie objawy psychologiczne, jak nawykowy lęk, brak zdolności decyzyjnych i zmniejszony charakter moralny. Jeśli nierównowaga staje się chroniczna, powoduje takie reakcje emocjonalne, jak zazdrość, podejrzenie i utrzymywanie długotrwałych urazów.

Szlak kanału pęcherza moczowego, punkty akupunkturowe i trajektorie wewnętrzne

Kanał Pęcherza zaczyna się w wewnętrznym kąciku oka, wznosząc się przez brwi (BL-2) nad czołem i czaszką, aby połączyć się z naczyniem prowadzącym w GV-20. Tu wchodzi do mózgu, ponownie wynurza się jako powierzchowna ścieżka na karku. Ścieżka ta biegnie dalej ponad podstawą czaszki (potylica), gdzie dzieli się ponownie na dwie gałęzie, które schodzą równolegle do kręgosłupa. Wewnętrzna gałąź odwraca się na krótko, aby spotkać się z GV-14, przed przejściem do sacrum, a następnie w dół tylnej części uda do środka kolana. Wewnętrzna gałąź łączy się z nerką, a następnie pęcherzem, po oddzieleniu w okolicy lędźwiowej. Zewnętrzna gałąź przechodzi od potylicy wzdłuż krawędzi łopatki i schodzi do pośladka, kontynuując udo w dół, aby spotkać drugą gałąź na kolanie. Pojedynczy kanał biegnie w dół środka mięśnia łydki i przechodzi za zewnętrzną kostką do zewnętrznej końcówki małego palca.

Wewnętrzne trajektorie meridianu pęcherza

Meridian pęcherza, początek Tai Yang, zaczyna się na BL-1 i przechodzi nad głową. Głównym meridianem jest to pierwsza linia z tyłu, linia punktów shu. Następnie: spływa wzdłuż linii shu do okolicy lędźwiowej i wchodzi w ciało, spiralnie owija nerki, następnie przechodzi w dół i przenika pęcherz. Po spiralnym owinięciu nerek, trajektoria schodzi przez lub z moczowodu do pęcherza moczowego, aby przenikać pęcherz. Przechodząc z obszaru lędźwiowego do spiralnego owinięcia nerek, przechodzi przez tętnicę nerkową.


Powiązane punkty lub punkty Back-Shu to zestaw punktów leżących wzdłuż meridianu pęcherza po bokach kręgosłupa. Punkty te są powiązane z każdym z dwunastu narządów ciała, poprzez nerwy grzbietowe i brzuszne wychodzące z kręgosłupa, które dostarczają tych konkretnych narządów.


Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Porady, wskazówkiPoniedziałek 1 stycznia 2018

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...