Gość

Kanały spektralne


» Artykuł z cyklu » Porady, wskazówki

Artykuł informacyjny nie jest ofertą Zdroju Życia

Każde ogrzane ciało, każdy rozgrzany atom emituje dość szerokie spektrum częstotliwości, na przykład wodór w temperaturze kilku tysięcy stopni ma około 70 lini spektralnych. Nie mniej linii spektralnych posiadają wszystkie inne atomy. Pierwsza linia spektralna z reguły ma największą amplitudę. Inne linie posiddają znacznie mniejsze amplitudy. Amplituda pierwszej komponenty zależy dodatkowo od temperatury. Jeśli temperalura atomu wzrośnie dwukrotnie, to amplituda pierwszej komponenty spektralnej zwiększy się czterokrotnie, czyli niemal w kwadracie.

Kanaly spektralne

Rozgrzane atomy na powierzchni Słońca są tak pobudzone, że ich świecenie widoczne jest gołym okiem, na przykład przy pomocy pryzmatu trójgraniastego. Ludzkie ciało również jest rozgrzane i naturalnie wszystkie atomy, które występują w organizmie, emitują światło. Świecenie to jest oczywiście słabsze niż w przypadku atomów Słońca, lecz czy o wiele słabsze? Czy w rzeczywistości amplituda świecenia każdego atomu naszego ciała jest mniejsza od amplitudy świecenia atomów na powierzchni Słońca? Okazuje się, że nie. Przecież temperatura na powierzchni Słońca równa jest 6000K, a temperatura ciała człowieka w skali Kelwina to tylko 36,6 plus 273, czyli około 310K. Tak więc temperatura na powierzchni Słońca jest wyższa od temperatury naszego ciała tylko 19 razy.

Można powiedzieć, że amplituda pierwszych komponent spektralnych atomów na Słońcu jest większa od amplitudy tych samych komponent atomów ciała tylko o 192, czyli o 361 razy. Świecenie atomów na Słoócu widzimy, a świecenia naszego ciała nie widzimy nawet w ciemnym pomieszczeniu. Nie powinno nas to jednak zniechęcać. Ono występuje, a komary nawet je widzą. Łatwo je odróżnić przy pmocy wzmacniaczy fotoelektronowych.

Analizując świecenie poszczególnych narządów naszego ciała, odkrywamy, że świecenie każdego poszczególnego narządu ciała ma własną charakterystykę spektralną, w której występują też charakterystyczne dla narządu linie. Naturalnie linie te są zależne od mikroelementow rozmieszczonych w narządach.

Na przykład spektrum skóry zawiera charakterystyczną linię siarki i faktycznie, siarka nasila proces pocenia się skóry. W stanie przed cukrzycowym skóra traci siarkę, robi się gruba i pogarsza się wydalanie potu.

Nerki enmitują linie spektalne krzemu, a przy zmniejszonej zawartości kwasów krzemowych w nerkach diureza znacznie spada. Nie przypadkiem spożywanie arbuza, który zawiera kwas krzemowy, zwiększa efekt moczopędny.

Wątroba charakteryzuje się spektrum częstotliwości właściwych azotowi, węglowodanom, aminokwasom i białkom. Można długo mówić o różnych spektrach, różnych narządów, jednak można stwierdzić jedno, czynność każdego narządu jest zdeterminowana przez spektrum częstotliwości zawartych w nim pierwiastków.

Jak wiadomo, przy pomocy spektrum można scharakteryzować układ oraz sterować nim, jeśli narzuci się układowi spektrum poromieniowania o określonych parametrach. Właśnie takie promieniowanie wykorzystują znachorzy ludowi, stosując kompresy z roślin leczniczych.

Na przykład przy zapaleniu płuc układa się na klatce piersiowej ciepły (niekiedy nawet gorący) kompres z pieczonego ziemniaka. Przy bólu wątroby robi się kompres na wątrobę z siemienia lnianego lub z nasion grochu, bobu, soi, koniczyny i innych roślin zawierających azot. Przy złamamach kości układa się na strefę złamania korzenie zywokostu lub mumio. W każdym z przypadków na kompres przykłada się także termofor wodny Zauważmy, że ogrzewacze elektryczne nie nadaję się do tych celów, gdyż spektrum promieniowania spiral elektycznych (na przykład chromonikielowe) istotnie różni się od spektrum promieniowania organizmu, gdyż w organizmie niestety chrornonikleina nie występuje.

Kanał spektralny jest tak ważny w terapii chorób, że jego ignorowanie  można porównać z niedoborem nieodzownych witamin i aminokwasów egzogennych. Znając rolę kanału spektralnego, można zastosować tę więdzę w życiu codziennym. Na przykład wiele osób mówi, że opalanie na słońcu jest szkodliwe, a szczególnie jest szkodliwe leżenie na gorącym piasku. Czy można uwierzyć temu twierdzeniu? Oczywiście że nie, ponieważ nagrzany piasek emituje silne linie krzemu i tlenu SiO2. Te silne linie, które swobodnie przenikają skórę, stymulują pracę nerek, serca i całego układu sercowo-naczyniowego.

Czy promienie słoneczne są szkodliwe? Oczywiście, że nie - w rozsądych dawkach są pożyteczne. Promienie słoneczne zawierają głownie spektra lekkich pierwiastków (wodoru, helu, azotu, tlenu) i dlatego spektrum promieni słonecznych zawsze jest korzystne i trzeba z niego korzystać.

Szczególnie pożyteczne są gorące kąpiele wodne. Jeśli uwzględni się, że organizm człowieka w 80 % składa się z wody, to spektrum wody (wodoru i tlenu) będzie stymulować praktycznie cały organizm.

Zastosowanie ciepła w celach leczniczych wykorzystywano już w starożytności. Gorące źródła w okolicach Morza Śródziemnego, górskich regionów Kaukazu, Słowacji, Węgier i Dalekiego Wschodu stwarzały korzystne warunki do terapii wodnej. Już Homer i Herodot w starożytności zalecali gorące kąpiele i parę wodną.

W ostatnich latach dokonano wiele obsenwacji podczas leczenia gorącymi kąpielami saunami parowymi. Odnotowano, że u mieszkańców krajów, w których szeroko stosuje się gorące kąpiele i saunę (Finlandia, Szwecja, Norwegia, Japonia), rzadziej występują choroby nowotworowe układu limfatycznego, skóry, piersi, jąder, penisa i tarczycy. W chwili obecnej bada się metody hipertermii (każde zwiększenie temperatury powyżej normalnej, czyli 37°C uważamy za przegrzanie, a zwiększenie temperatury powyżej 41 °C uważamy za hipertermię) do leczenia nowotworów złośliwych. Wielki wkład w tę dziedzinę wiedzy wniósł Warren.

- zainspirowany książką - Borysa Bołotowa

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Porady, wskazówkiCzwartek 20 czerwca 2019

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...