Gość

Piwo Królewskie z kasztana


» Artykuł z cyklu » Zdrowie na talerzu

Artykuł mają charakter edukacyjny i nie stanowi i nie zastępuje porady medycznej.

Enzymy oczyszczają i odmładzają organizm - artykuł powiązany

Enzymy, które powstają w rezultacie fermentacji kwasu mlekowego owoców kasztana, bardzo dobrze wyprowadzają radionuklidy z organizmu. Owoce kasztana już wcześniej wykorzystywano do przygotowania szczególnie leczniczych odmian piwa. Na przykład w przepisach na "Piwo Królewskie" często wymieniano owoc kasztana jako ważny dla zdrowia dodatek.

Sam w sobie produkt fermentacji kasztana łatwiej przygotować, gdyż owoce kasztana są mniej trujące od glistnika. Dlatego niekoniecznie trzeba stosować, serwatkę mleka. W zasadzie można przygotować go na zwykłej wodzie wziętej z kranu i nieprzegotowanej.

Kasztany

Do przygotowania kwasu leczniczego (piwa) bierze się trzy litry wody ze studni (może być kranowa). Wrzuca się do słoja 30-40 przepołowione owoce kasztana (mekomecznie obranych ze skórki). Następnie, dosypuje się do słoja szklankę cukru i do zakwaszenia dodaje się pół szklanki serwatki mlecznej lub jedną łyżeczkę śmietan (można zastosować też drożdże z dzika  - około 1 g). Kwas przechowuje się w ciepłym pomieszczeniu (około 25-35°C co najmniej przez dwa tygodnie, w rezultacie czego powstaje bardzo smaczny napój. Pije się ten napój od pół szklanki do szklanki 20-30 minut przed posiłkiem, dzięki czemu można wydalić z organizmu największą część radionuklidów lub metali ciężkich.

Kwas z kasztanów zauważalnie wzmacnia organizm, czyniąc go odpornym na wiele schorzeń. Wzmacnia się też układ endokrynny, co jest ważne ze względu na ochronę organizmu przed grypą. Kwas z kasz-tanów zwiększa zawartość miedzi i wapnia w organizmie. Wyraźnie wzrasta też ilość kobaltu, którego poziom przy podwyższonej radiacji znacznie spada. Napój ten sprzyja również zwiększeniu ilości jodu w organizmie.

Kwas z owoców kasztana przypomina w smaku piwo z lekką goryczą, a nawet podobnie się pieni. Można go pić w dużej ilości, lecz jeśli wypijecie szklankę kwasu, to od razu do tego samego słoja należy dodać szklankę wody z kranu i jedną, dwie łyżki stołowe cukru. Następnego dnia kwas się odbuduje w tej samej objętości. Tak więc nawet bez dodawania owoców kasztana kwas można pić przez dwa, trzy miesiące.

W miarę słabnięcia właściwości smakowych kwasu można dodawać owoce kasztana. Można też dodać jakieś rośliny aromatyczne, takie jak: kminek, chmiel, koperek, liście czarnej porzeczki, pieprz, kolendrę, igliwie sosny i inne.

Przygotowany z owoców kasztana. enzym można polecić nie tylko dorosłym, lecz także dzieciom przed 10 rokiem życia. Niemowlętom zaś można polecić matczyną serwatkę mleczną bez stosowania roślin leczniczych.

Kasztana sfermentowanego w postaci kwasu również mogą spożywać prawie wszyscy. Ci, którzy chorują na schorzenia sercowo--naczyniowe lub cierpią na nadciśnienie, mogą stosować cały kompleks enzymów uzyskanych na bazie fermentacji bakterii mlecznych.

Bakterie kwasu mlekowego podczas procesu fermentacji przetwarzają rośliny w taki sposób, że całkowicie znikają ślady nie tylko alkaloidów, lecz również glikozydów. Dlatego powstający kwas stanowi zestaw aminokwasów dysponujących niezwykle leczniczymi właściwościami. Aminokwasy te z jednej strony znacznie stymulują wydzielanie insuliny przez trzustkę, a z drugiej strony stymulują korę nadnerczy w celu wzmożenia wydzielania hormonów adrenaliny, prednizolonu, hydrokortyzonu i noradrenaliny.

Oprócz tego kwaśne aminokwasy sprzyjają rozpuszczaniu hydroksyapatytu Ca10(PO4)6(OH)2 - minerału gromadzącego się w naczyniach krwionośnych i limfie. Dlatego zaproponowane enzymy nie tylko odmładzają naczynia, uwalniając je od głównych soli, lecz odmładzają też cały organizm, na długo przedłużając życie.

Szczególnie cenny jest enzym przygotowany z miłka. Enzym ten powszechnie jest stosowany zarówno do leczenia chorób sercowo-naczyniowych, jak i w celu odmłodzenia organizmu przez rozpuszczanie soli w naczyniach. Taki enzym pije się zazwyczaj bez określonego dawkowania zamiast wody o dowolnej porze dnia i nocy. Jest bardzo przyjemny w smaku, po jego zastosowaniu czuje się odświeżenie i rześkość. Dysponuje on silnymi właściwościami moczopędnymi, co jest niezwykle korzystne przy nadciśnieniu i kamieniach nerkowych. Roślimy zawierające gorycz, takie jak gorczyca, cykoria, sofora japońska, oman, tatarak, rdest ostrogorzki i inne, dysponują silną właściwością stymulującą czynność trzustki, szczególnie pod względem produkcji insuliny i trypsyn.

Z wymienionych roślin można przygotowywać zarówno enzymy, jak i herbaty. Enzymy można przygotowywać też bez zastosowania serwatki mlecznej, lecz do zakwasów zawsze trzeba wykorzystać kwaśną śmietanę (najlepiej kozią). W celu nasilenia czynności wątroby można stosować rośliny zawierające azot (groch, bób, fasolę, soję, soczewicę, koniczynę, łubin, nostrzyk i wiele innych roślin). Można z nich przyrządzić enzymy lub ciasto drożdżowe, z którego można wypiekać bułeczki.

- zainspirowany książką - Borysa Bołotowa

Komentarz - Zdrój Życia

Informacje tekstowe, grafika, zdjęcia i inne materiały zawarte na tej stronie są wyłącznie do celów edukacyjnych.

Celem tej witryny jest promowanie szerokiego zrozumienia i znajomości różnych zagadnień związanych ze zdrowiem. Jej celem nie jest zastąpienie profesjonalnej porady lekarskiej, diagnozy lub leczenia.

Zawsze pytaj swojego lekarza o wszelkie rzeczy dotyczące stanu swojego zdrowia lub leczenia, zanim zaczniesz stosować nowy schemat opieki zdrowotnej i nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady medycznej lub nie zwlekaj z jej szukaniem z powodu, tego co przeczyteś na tej stronie.

Informacje znajdujące się stronie bazują na wiedzy i doświadczeniu autora, ale nie powinny być traktowane jako porady medyczne.


Pamiętaj! Każda kwestia zwiazana ze sferą energetyczną może być bez przeszód zdiagnozowana. Zadziałam, abyś poczuł się lepiej i podpowiem, jak ten stan utrzymać.

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Zdrowie na talerzuCzwartek 30 maja 2019

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...