Gość

Łokieć tenisisty - dziesięć ważnych punktów akupresury


» Artykuł z cyklu » Pierwsza pomoc

Łokieć tenisisty, znany również jako boczne zapalenie nadkłykcia jest stanem spowodowanym przewlekłym zapaleniem ścięgien, które łączą mięśnie przedramion po zewnętrznej stronie łokcia, powodując ból i tkliwość zewnętrznego obszaru łokcia. Mięśnie i ścięgna przedramienia ulegają uszkodzeniu przez nadużywanie i powtarzanie tego samego męczącego ruchu dzień po dniu. Chociaż niektórzy ludzie mogą rozwinąć ten stan przez faktyczne uprawianie tego sportu, ale może to być również spowodowane zwykłym używaniem komputera, zwłaszcza myszy.

Inne przypadki łokcia tenisisty nie są nawet spowodowane nadmiernym wysiłkiem, ale obrażeniami i uderzeniami w okolicy.

Teraz powstaje pytanie, jak leczyć łokieć tenisisty. Chociaż leki i zabiegi chirurgiczne są popularnymi opcjami leczenia tego problemu, ale istnieje inna skuteczna metoda samoleczenia, która działa naprawdę dobrze jako naturalne lekarstwo na łokieć tenisisty. Ten naturalny zabieg znany jest jako akupresura. Jest to alternatywna praktyka medyczna w leczeniu bólu łokcia tenisysty, która ma swoje korzenie w starożytnych Chinach. Dowody i badania pokazują, że regularne stosowanie lub terapia przy użyciu akupresury może sprzyjać regeneracji i redukcji bólu i drętwienia związanego z tym stanem.

Jak działa bioenergoterapeta? - Zadzwoń

Pamiętaj - działania bioenergoterapeuty dają większe szanse na wyleczenie schorzenia.


Objawy łokcia tenisisty.

Typowe objawy łokcia tenisisty są następujące

  • Ból w zewnętrznym obszarze łokcia
  • Czułość nad kłykcia bocznego - część kości na zewnątrz łokcia
  • Ból odczuwany podczas ruchów nadgarstka, przedłużenia nadgarstka, podnoszenia i chwytania
  • Poranna sztywność
  • Promieniowanie bólu od zewnętrznej strony łokcia do przedramion
  • Słabość w przedramieniu
  • Niezdolność do trzymania ciężkich przedmiotów w dłoni

10 skutecznych punktów akupresury dla lekarstwa na łokieć tenisisty

Jelito grube 11

Jelito grube

Large Intestine 11 lub LI 11 to jeden z najważniejszych punktów akupresury dla łokcia tenisisty, który skutecznie rozwiązuje ten problem. Punkt ten znajduje się w dużym zagłębieniu, które znajduje się na zewnętrznym końcu zagięcia łokcia. Stosowanie stałego nacisku na ten punkt na obu ramionach za pomocą palców może pomóc w uwolnieniu zastoju Qi w tym regionie i łagodzi ból w przedramionach, ramieniu i ramieniu. Duże jelito 11 ma kilka innych zalet. Jest to silny punkt akupresury łagodzący zaparcia, zaburzenia trawienia, gorączkę i stany zapalne. Leczy również schorzenia skóry, takie jak łuszczyca i wyprysk.

Jelito grube 5

Jest to kolejny ważny punkt akupresury do leczenia łokcia tenisisty, który znajduje się na promieniowej stronie nadgarstka, tuż pod wgłębieniem między prostownikami policzkowymi longus i ścięgnami brevis. Można go znaleźć, gdy kciuk trzyma się w górę. Jest to skuteczny punkt lokalny do łagodzenia bólu nadgarstka. Wywieranie nacisku na ten punkt pomaga również w leczeniu stanów psychicznych.

Jelito grube 6

Jelito grube punkt 6

Jelito grube 6 znajduje się w linii z jelitem grubym 5, ale jest ono o 3 cale wyżej i w kierunku łokcia. Nacisk na ten punkt pomaga w łagodzeniu bólu rąk, nadgarstka i łokcia. Punkt ten jest również znany jako punkt połączenia LUO i jest użyteczny w leczeniu bólu zęba, krwawienia z nosa, głuchoty oraz problemów związanych z uchem i zębami.

Płuca 5

Meridian Płuca 5

LU 5 znany również jako Cubit Marsh jest użytecznym punktem do łagodzenia bólu łokcia, który znajduje się w fałdzie łokcia, tuż poza ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia. Lung Point 5 jest uważany za regulator wody wewnątrz ciała, który pomaga poziom wody w organizmie, który jest zaangażowany w stan zapalny. Leczy ograniczone ruchy łokcia w warunkach łokcia tenisisty i zapalenia ścięgna, a także łagodzi ból w ramieniu. Ten punkt akupresury jest również pomocny w leczeniu bólu pleców, problemów skórnych, biegunki i obrzęku.

Płuca 6

LU 6 jest również pomocnym punktem akupresury dla łagodzenia bólu łokcia tenisisty. Punkt ten znajduje się około 5 cali od punktu płuca 5 w kierunku nadgarstka, gdy dłoń jest skierowana do góry. Pobudzenie tego punktu pomaga w łagodzeniu bólu rąk, przedramion i łokci. Ten punkt akupresury jest również przydatny w leczeniu astmy, kaszlu i przeziębienia, bólu gardła i klatki piersiowej.

Serce 3

Merdian Serca 3

HT 3, znany również jako Morze Mniejszej, to kolejny funkcjonalny punkt ulgi dla łokcia tenisisty. Punkt ten można zlokalizować, a następnie zgiąć łokieć. Znajduje się pomiędzy łokciowym końcem fałdu kubitowego a środkowym kością udową kości ramiennej. Pobudzenie tego punktu na obu ramionach pomaga w łagodzeniu odrętwienia, bólów i drżenia odczuwanych w dolnych rękach i rękach. Jest to również skuteczny punkt akupresury do leczenia depresji, lęku, złej pamięci, udaru mózgu i choroby Parkinsona.

Potrójny Podgrzewacz 6

Jest to jeden z najskuteczniejszych punktów akupresury do leczenia łokcia tenisisty. TH6 znajduje się 3 cun nad TH4, w środku promienia i łokci, po stronie promieniowej mięśnia prostownika prostownika i wierzchołka linii olecranon. Okresowe naciskanie tego punktu może pomóc w łagodzeniu bólu ramion, bólu barku, ciężkości barków i pleców. Jest również skutecznym punktem akupresury do łagodzenia zaburzeń oka, bólu klatki piersiowej, zapalenia, zaparć, wymiotów i biegunki.

Potrójny Podgrzewacz 10

Potrójny podgrzewacz

TH10 lub Celestial Well jest jednym z najbardziej znanych punktów akupresury dla bólu łokcia, który może być zlokalizowany po zgięciu łokcia. Znajduje się 1 cun nad procesem olecranon w depresji. Właściwa stymulacja tego punktu na obu ramionach może pomóc w zmniejszeniu zapalenia ścięgna, bólu łokcia i obrzęku limfy. Ten punkt akupresury może również leczyć migreny i bóle głowy, zaburzenia tarczycy, depresję, lęki, epilepsję i ból w klatce piersiowej.

Jelito grube 10

LI 10 lub Arms Three Mile to popularny punkt akupunktury dla łokcia tenisisty. Punkt ten znajduje się na przedramieniu, około 1 cal poniżej zgięcia łokciowego. Pobudzenie tego punktu palcami może złagodzić ból ramion i unieruchomienie ramienia. Porusza również kwestię barku i łokcia. Stymulowanie tego punktu zwiększa przepływ energii przez kanał jelita grubego i pomaga leczyć nudności, wymioty, wrzody bóle brzucha i zaburzenia trawienia.

Jelito grube 12

Jelito grube

LI 12 jest również znany jako Łokieć Kości i jest potężnym punktem akupresury dla leczenia łokieć tenisisty. Punkt ten znajduje się tuż nad fałdem łokcia. Pobudzenie tego punktu akupresury pomaga w łagodzeniu drętwienia, rozluźnieniu ścięgien i zmniejszeniu bólu związanego z łokciem tenisisty, które promieniowało w kierunku barku. Jest to lokalny punkt, który służy do stymulowania przepływu energii w łokciu i łagodzenia obrzęku i stanu zapalnego.

Pożegnaj się z lekami przeciwbólowymi i lekarstwami i wyleczyj tenisowy łokieć i zapalenie ścięgien w sposób całkowicie naturalny, stymulując te punkty akupresury do leczenia łokcia tenisisty.


Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » Pierwsza pomocPiątek 8 grudnia 2017

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry Zadzwoń
Ładuję stronę ...