Gość

Egregor


» Artykuł z cyklu » Informacje

Artykuł informacyjny nie jest ofertą Zdroju Życia

Egregor - Autonomiczny energetyczny obiekt psychiczny, zawierający wspólne treści dla wielu podmiotów. Najprostszym przykładem jest małżeństwo, zawarte z nieegoistycznej miłości lub długotrwałe. Ma ono swego egregora. Próba zerwania takiego związku wywołuje opór psychiczny, czasem niezrozumiały dla obojga. Każda grupa społeczna, hołdująca o kreślonej idei, posiada swego egregora, np. organizacja społeczna, religijna, polityczna, itp. Każda idea posiadająca wyznawców jest egregorem, zawierającym często wielki ładunek energii psychicznej. Egregor jest bezosobowy, nie posiada ego, ale może być wykorzystywany do celów egoistycznych.

Dlaczego powtarzamy pewne teksty? Niektóre treści docierają dopiero po kolejnych czytaniach. Można stwierdzić, że powtarzanie danej treści zasilają coraz to większą energią.

Na przykład każdy dogmat religijny jest egregorem, a powtarzanie w modlitwie utwierdza go energetycznie. Szczególnie zachodzi to w różańcu lub w mantrze. Egregorami są wszelkie czczone symbole narodowe jak flaga czy hymn (zarówno treść jak i melodia).

Właściwości egregora są powszechnie wykorzystywane we wszelkiej reklamie, a szczególnie w propagandzie politycznej. Jest on także narzędziem służącym do "prania mózgów". Umożliwia zaakceptowanie nawet najbardziej absurdalnych treści. Na przykład przed drugą wojną światową propaganda hitlerowska głosiła, że w polskich szkołach, za rozmowę po niemiecku, przybijano dzieciom języki do stołu. Wystarczy podstawić paru prowokatorów, jako naocznych świadków, aby niektórzy Niemcy, wychowani na hymnie "Niemcy, Niemcy – ponad wszystko” i na różnych bredniach propagandowych – uznali to za fakt, a jakże nośny energetycznie.

W polityce zwykle są tworzone "egregory taktyczne", np. w polskiej prawicy "Układ" lub "Zamach", a w Kościele "Gender". Chodzi o zidentyfikowanie przeciwnika do walki z nim. Szczególnie perfidny jest egeregor "Zamach". Wyraża on rozpaczliwą sytuację w jakiej znaleźli się niektórzy politycy po katastrofie smoleńskiej. Są w "ślepej uliczce" z  której nie ma racjonalnego odwrotu. Muszą "iść w zaparte", aby nie stracić bytu politycznego i ludzkiej twarzy. Jest to, moim zdaniem cynizm, a czasem charakteropatia. A jednak egregor ten okazuje się skuteczny, gdy zwrócimy uwagę na to jak wielu Polaków mu ulega. Aktualnymi egregorami kreowanymi przez Włodimira Putina są:  "Ucisk Rosjan" w odniesieniu do Krymu i do wschodniej Ukrainy oraz "Faszyści" w stosunku do ukraińskiego Majdanu.

Rudolf Steiner, w swoich licznych dziełach, podobnie jak poprzedzający go myśliciele gnostyccy, omawia podstawowe zasady stwarzania. Interesująca jest powszechna zasada procesów egregorycznych, której podlegają wszystkie formy życia na naszej planecie. W odniesieniu do człowieka polega ona na tym, że ludzie o podobnych poglądach kreują pozafizyczny (psychiczny?) obiekt autonomiczny, nazywany egregorem, który w pewien sposób wiąże ich ze sobą emocjonalnie i ideowo. Ma silne cechy jednoczące, ale pod względem etycznym nie reprezentuje wyższego poziomu od osób fizycznych, należących do tej grupy. Każda zdeklarowana grupa społeczna tworzy swego egregora. Może więc istnieć egregor danej religii, narodu, rasy, organizacji społecznej, politycznej, klubu sportowego, itd.

Powszechnie mówi się także o duchu narodu, rasy, czy jakiegokolwiek zrzeszenia społecznego. Także Juliusz Słowacki coś takiego napisał o Polakach. Natomiast C.G. Jung, uznając biblijnego Jahwę za władcę egregora narodu żydowskiego, poddał go formalnej psychoanalizie jako jednostkę niemal zbrodniczą (Antwort auf Hiob. "Rascher", Zurich 1952). Ciekawostką jest, że w religii buddyjskiej nakazuje się: "nie działaj w tłumie", czego trudno dopatrzyć się w chrześcijaństwie.


- opracowanie ze strony - źródło: Marian Wasilewski

Kamil Kuszewski

Uzdrawianie duchowe, które stosuję aby uzdrowić ciało fizyczne, nie likwiduje skutków choroby, tylko jej przyczyny, dzięki czemu organizm człowieka sam może już włączyć zawarty w DNA system samonaprawczy, który negatywne siły energetyczne wyłączyły, przypuszczając atak na jakiś organ w ciele człowieka. Poprzez duchowe pasma mogę działać na odległość.
Kontakt Kamil Kuszewski

Artykuły » InformacjeNiedziela 4 listopada 2018

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Zadzwoń
Ładuję stronę ...