Gość

Udar mózgu

Udar mózgu jest trzecią, co do częstości przyczyną zgonu oraz najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u ludzi powyżej 40 roku życia.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 21 czerwca 2022

Kanały informacyjno-zmysłowowe. PRZESTRZENIE DUCHOWE.

Każdy kojarzy je z węchem, smakiem, dotykiem, wzrokiem i słuchem. Czy jest ich więcej? Pierwszy krok w trenowaniu zmysłów polegać będzie · na rozdzielaniu kanałów niosących informacje.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 5 czerwca 2022

Choroby metaboliczne

Choroby metaboliczne to pojęcie bardzo szerokie – niektóre z nich mogą nieść śmiertelne zagrożenie, inne zaś pozwalają funkcjonować zupełnie normalnie (pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarskich). Różne są także przyczyny i strategie leczenia chorób metabolicznych.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 29 maja 2022

Choroby autoimmunologiczne, czyli dysfunkcje układu autoimmunologicznego

Choroby autoimmunologiczne dosięgają coraz większej częściej naszego społeczeństwa. Obecnie medycyna jest już je w stanie rozpoznać, o tyle przyczyny ich powstawania nadal pozostają niejasne. Wiadomo jednak, że na ich rozwój wpływ ma immunologia naszego organizmu. To, w jaki sposób układ immunologiczny funkcjonuje, sprawia, że produkowane w naszym ciele komórki mogą zacząć być niszczone.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 29 maja 2022

Hybrydowa wymiana splątania stanowi przełom w komunikacji kwantowej

Splątanie kwantowe sprawia wrażenie coraz dziwniejszego zjawiska, co niewątpliwie ucieszy wszystkich tych, którzy postanowili okiełznać jego potencjał. Badania naukowe finansowane ze środków UE pozwoliły na odkrycie nowych rodzajów stanów splątanych fotonów, co sprawia, że granice kwantowej komunikacji i przetwarzania informacji przesuwają się jeszcze dalej.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 28 maja 2022

Obserwacja i dystans

Obserwacja i dystans to ważne lekcje przetrwania i budowania siebie. Proces obserwacji wyznaczają techniki pomocnicze

Artykuły » Porady, wskazówki Środa 25 maja 2022

Energia życiowa, jako energetyczny adaptogen

Wszystkie znane adaptogeny wzmacniają zdolność organizmu do dawania sobie rady ze stresem poprzez wspomaganie prawidłowych funkcji organizmu z biologicznego i fizjologicznego punktu widzenia.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 22 maja 2022

Rola energii życiowej, homeostaza oraz wpływ bioenergoterapi na równowagę wewętrzną

Natura obdarzyła nas zdolnościami wzmacniającymi zdolność organizmu do dawania sobie rady ze stresem poprzez wspomaganie prawidłowych funkcji organizmu z biologicznego i fizjologicznego punktu widzenia. Właściwości podnoszące energie przynoszą istotne korzyści dla organizmu utrzymując prawidłową homeostazę.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 21 maja 2022

Koncepcja mapy świadomości wg dr Davida R. Hawkinsa

Czym jest świadomość i koncepcja Mapy Świadomości wg dr Davida R. Hawkinsa? Jaki wpływ na nasze życie i zdrowie mają towarzyszące nam na co dzień emocje oraz przekonania? Co robić, aby nie stać się ich ofiarą?

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 19 grudnia 2021

Jak może się skończyć długotrwałe ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe?

Zastanawiam się czym skończy się długotrwałe ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe? Czy mogą wystąpić takie objawy jak: duszność, sinica, niepokój , tachykardia, spłycenie i/lub zwiększona częstość oddechów, zwiększony wysiłek oddechowy, a w krańcowych przypadkach zatrzymanie oddechu i krążenia.

Artykuły » Porady, wskazówki Piątek 17 kwietnia 2020

Coronavirus - Aby wyobrażenie było bardziej oczywiste

Uruchom antywirusowe działanie bioenergoterapeuty, jeśli zostaną wykryte wirusy, zostaną pozbawione swoich właściwości replikowania. Organizm pozbawiony obciążenia sam wróci do stanu z przed infekcji. Każdy człowiek posiada program antywirusowy. Trzeba go tylko aktywować, jeżeli nie został wyłączony.

Artykuły » Porady, wskazówki Czwartek 2 kwietnia 2020

Coronavirus, czy należy się go bać?

Wirusy to najmniejsze i najbardziej prymitywne drobnoustroje występujące w przyrodzie. Nie wiadomo nawet, czy można je zaliczyć do istot żywych, gdyż zbudowane są tylko z materiału genetycznego – kwasu nukleinowego oraz otaczającej go ochronnej otoczki białkowej. Ponieważ wirusy samodzielnie nie mogą prowadzić żadnych procesów życiowych, takich jak przemiana materii, wzrost, synteza białek czy rozmnażanie, muszą w celu budowy nowych cząsteczek korzystać z obcych komórek, których procesy metaboliczne podporządkowują swojej informacji genetycznej.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 15 marca 2020

Siergiej Łazariew - o energetycznych polach człowieka

Siergiej Łazariew swoje badania rozpoczął w latach 1980-1981 ubiegłego wieku, skupiając się na energetycznych polach człowieka, a pod koniec lat osiemdziesiątych zaczął profesjonalnie zajmować się bioenergetycznym uzdrawianiem.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 8 lutego 2020

TEORIA MANIPULACJI Noama Chomsky'ego

Człowiek uczy się całe życie. Teoria manipulacji.

Artykuły » Informacje Czwartek 16 stycznia 2020

Aktywność bioelektryczna mózgu i badanie EEG

Fizjologia neuronów jest kluczem do zrozumienia jak funkcjonuje mózg człowieka. Impuls nerwowy jest sygnałem elektrycznym, czyli skutkiem tymczasowej zmiany stanu naładowania błony komórkoweji pełni podstawową rolę w przekazywaniu informacji w układzie nerwowym. Impuls nerwowy dociera do synapsy, gdzie wydzielane są specjalne substancje-neuroprzekaźniki przekazujące impuls do następnego neuronu.

Artykuły » Porady, wskazówki Czwartek 21 listopada 2019

Metapoznanie czyli jak myślimy o myśleniu

Metapoznanie w najprostszy sposób można zde$niować jako dział nauki o nauce. Strategie metakognitywne (metapoznawcze) są takimi funkcjami wykonawczymi naszego mózgu, które wychodzą poza (z greckiego meta) zwyczajowe myślenie (poznanie) oraz pozwalają być świadomym procesów myślenia, takich jak uczenie się i zapamiętywanie. Metapoznanie można rozumieć jako myślenie o myśleniu lub naukę o uczeniu się, o umiejętnościach myślenia.

Artykuły » Porady, wskazówki Środa 20 listopada 2019

W poszukiwaniu samego siebie

W poszukiwaniu skutecznych rozwiązań dotyczących procesu poznawania, coraz częściej szuka się nowatorskich pomysłów tak bardzo cenionych we współczesnych czasach. Coraz doskonalsze stają się rozwiązania technologiczne, ale sednem procesu poznania i uczenia się jest sam człowiek.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 19 listopada 2019

Biofeedback jako metody dekodowania podświadomych zapisów

Układ nerwowy jest sprzężony ze stanem emocjonalnym człowieka. Wszelkie zmiany w tych układach zachodzą równolegle. Obecnie dość popularne stają się pomiary elektroencefalograficzne (EEG) badające bioelektryczną czynność mózgu.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 19 listopada 2019

Emocje a programowanie podświadomości

W 2015 roku w Tajwanie przeprowadzono badania na młodych studentach. Badania te dotyczyły ośmiu skrajnie negatywnych i pozytywnych emocji oraz ich korelacji z falami mózgowymi uczestników doświadczenia. Wyniki dowiodły, że zarówno pozytywne jak i negatywne emocje stają się motywacją oraz zapalnikiem do działania.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 19 listopada 2019

Sen jako informacja o możliwościach i ograniczeniach

Podświadomość jest jak wir trylionów historii, haseł, zdań, in-formacji obracających się jak na karuzeli, której centrum jesteśmy my sami.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 19 listopada 2019

Znaczenie fal Theta w procesie kodowania informacji

To czego doświadczamy staje się dla nas najświętszą prawdą we-dług której później żyjemy. Ta prawda kryje w sobie wszelkie nasze kompetencje i niekompetencje, które są dla nas tak oczywiste i nie-kwestionowalne jak to, że potrafimy chodzić, a nie potrafimy latać.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 19 listopada 2019

Pięć zasad zdrowia - wg Borysa Bołotowa

Akademik Bołotow to biolog, chemik, fizyk, który poświęcił ponad 40 lat życia na badania naukowe. Jego zrozumienie fizjologii człowieka i leczenia chorób to epokowy przełom w nauce. Czy medycyna przyszłości będzie opierać się na tezach Bołotowa? Jego teorii komórkowego odmładzania organizmu i leczenia chorób deformacyjnych?

Artykuły » Porady, wskazówki Piątek 1 listopada 2019

Indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny

Indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny mówi nam sposobie przyswajania węglowodanów. Czy i dlaczego wolny wzrost poziomu cukru we krwi po posiłku i zmniejszy wyrzut insuliny? Czy mniejsze wahania cukru i insuliny to także sposób na zapobieganie napadom głodu i senności po posiłku? Czy dieta oparta o produkty z niskim IG i ŁG, bogata w błonnik, nie tylko zapobiega otyłości, lecz także ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów?

Artykuły » Zdrowie na talerzu Piątek 25 października 2019

Kanały spektralne

Każde ogrzane ciało, każdy rozgrzany atom emituje dość szerokie spektrum częstotliwości, na przykład wodór w temperaturze kilku tysięcy stopni ma około 70 lini spektralnych. Nie mniej linii spektralnych posiadają wszystkie inne atomy. Pierwsza linia spektralna z reguły ma największą amplitudę. Inne linie posiddają znacznie mniejsze amplitudy. Amplituda pierwszej komponenty zależy dodatkowo od temperatury. Jeśli temperalura atomu wzrośnie dwukrotnie, to amplituda pierwszej komponenty spektralnej zwiększy się czterokrotnie.

Artykuły » Porady, wskazówki Czwartek 20 czerwca 2019

Cukrzyca, metody postępowania wg. Bołotowa

Spożycie produktów roślinnych podnosi poziom cukru bardziej niż spożywanie produktów zwierzęcych.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 11 czerwca 2019

Jak pozbyć się stanów zapalnych w układzie pokarmowym?

W celu usunięcia zapaleń w układzie pokarmowym należy pić enzym z glistnika jaskółczego ziela pół godziny przed posiłkiem . Po zażywaniu przez dwa lub trzy tygodnie enzymu z glistnika jaskółczego.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 4 czerwca 2019

Zasada jedności przeciwieństw

Zasada parzystości lub zasada jedności przeciwieństw rozciąga się na takie pojęcia jak pozytywność i negatywność. Pozytywność w sumie z negatywnością daje stałą i dlatego można pozytywność uznać za przeciwieństwo negatywności. Zarówno pozytywność, jak i negatywność należy uznać za całkiem uzasadnione cechy przyrody. Najprostszy przykład przejawu pozytywności i negatywności obserwujemy podczas fotografowania metodą tradycyjną. Wywołany film ma postać negatywu. Przy ponownym sfotografowaniu negatywu, czyli podczas odbicia, uzyskujemy obraz pozytywowy. Łącząc obraz pozytywowy z negatywowym przez nałożenie obu obrazów na siebie, uzyskujemy zerową informację optyczną.

Artykuły » Porady, wskazówki Poniedziałek 3 czerwca 2019

Piwo Królewskie z kasztana

Owoce kasztana od dawien, dawna wykorzystywano do przygotowania szczególnie leczniczych odmian piwa. W przepisach na Piwo Królewskie, często wymieniano owoc kasztana jako ważny dla zdrowia dodatek.

Artykuły » Zdrowie na talerzu Czwartek 30 maja 2019

Enzymy oczyszczają i odmładzają organizm

Pod pojęciem enzymów rozumiem produkty czynności życiowych organizmów jednokomórkowych, dzieląc je na dwie przeciwstawne klasy, do których należą enzymy pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Enzymy pochodzenia zwierzęcego powstają z reguły na skutek zastosowania bakterii drożdżowych, a także bakterii pałeczek kwasu mlekowego.

Artykuły » Porady, wskazówki Czwartek 30 maja 2019

Carska wódka

Odmłodzenie kolinii komórkowych można osiągnoąć za pomocą wielu zabiegów. Zwiększenie liczby młodych komórek w stosunku do liczby starych komórek poprzez wydalenie (zniszczenie, rozszczepienie). W tym celu należy wywołać wydzielenie enzymu pepsyny w żołądku.

Artykuły » Porady, wskazówki Wtorek 28 maja 2019

Kilka praktycznych rad dotyczących zdrowego stylu życia

Gdy organizm jest zamieniony w śmietnik, a choroba stan ten pogłębiła, żadne preparaty nie pomogą. Odkładamy na jutro gimnastykę, zdrowe żywienie, porządny odpoczynek. Jeśli będziemy traktować swój organizm z lekceważeniem, to zapas naszych dni szybko się wyczerpie. Dlatego przemyślmy, co możemy zrobić, by zachować rześkość ciała i ducha.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 19 maja 2019

Oczyszczanie wody w warunkach domowych

Mikroorganizmy nie tylko nie są w stanie się rozmnażać w tak kwaśnym środowisku, ale wręcz obumierają po upływie kilku minut.

Artykuły » Zdrowie na talerzu Niedziela 19 maja 2019

Metody leczniczego zastosowania nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru to roztwór, w którym molekuły tlenu atomowego są oddzielone od siebie molekułami wody, a co za tym idzie - w odróżnieniu od cząsteczek czystego tlenu - są bardzo małe i ryzyko embolii gazowej [zatoru w naczyniach krwionośnych, spowodowanego pęcherzykami gazu] jest praktycznie wykluczone.

Artykuły » Pierwsza pomoc Sobota 18 maja 2019

Rola promieni UV w funkcjonowaniu żywych organizmów

Promieniowanie UV jest katalizatorem procesów energetycznych, które leży u podstaw spontanicznego promieniowania mitogenetycznego.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 18 maja 2019

Ból głowy

Każdy ból głowy związany jest z zakwaszeniem płynu, w tym tego, który znajduje się w mózgu, do którego właściwej pracy zu-żywanych jest 20% wszystkich płynów w organizmie. Dlatego by poradzić so-bie z bólem głowy nie trzeba łykać ta-bletek, a raczej wypić niewielką ilość osolonej wody.

Artykuły » Pierwsza pomoc Sobota 18 maja 2019

Zaburzenia procesów przemiany materii jako początek choroby

Co się dzieje w organizmie przy zaburzeniu procesów przemiany materii, które leżą u podstaw początku choroby. W jakim kierunku zmienia się równowaga kwasowo-zasadowa, która prawidłowo powinna się mieścić w przedziale 7,4+0,15?

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 18 maja 2019

Rola gazów w organizmie człowieka

Podstawy naszego życia stanowią: powietrze, woda i pokarm, bez tych składników organizm nie może istnieć. Jeśli ocenić je pod względem ważności, to bez powietrza człowiek może przeżyć najwyżej od 3 do 5 minut, bez wody od 3 do 7 dób, bez pożywienia 30 i więcej dni.

Artykuły » Porady, wskazówki Piątek 17 maja 2019

Teoretyczne podstawy i zastosowania analizy impedancji bioelektrycznej - BIA

Analiza bioimpedancji elektrycznej (BIA, bioelectrical impedanceanalysis) stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny i skutecznysposób badania składu ciała u osób zdrowych i cierpiących choroby. Polega ona na zmierzeniu całkowitego wypadkowego oporu elektrycznego ciała, stanowiącego pochodną rezystancji (oporu biernego) i reaktancji (oporu czynnego) przy zastosowaniu zestawu elektrod powierzchniowych połączonych z analizatorem komputerowym i przy użyciu prądu o danej częstotliwości i natężeniu.

Artykuły » Informacje Czwartek 16 maja 2019

Zjawiska krążenia krwi. Kawitacja w ciele.

Krew przepływa przez naczynia pod działaniem sił nacisku wytwarzanych przez skurcz mięśni serca. W ludzkim ciele wynosi 5-6 litrów i ta ilość wypełnia pojemność układu naczyniowego w 25-30 litrach.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 11 maja 2019

Strefy projekcyjne narządów wewnętrznych

Każdy organ, zgodnie z zasadami wschodniej refleksoterapii, wprowadza pewne zmiany w naszym stanie psychicznym. Z kolei nasz stan zdrowia fizycznego integralnie związany jest z kondycją systemu nerwowego.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 11 maja 2019

Zabójcze cukry, niewidzialna transfuzja

Cukry, które są determinantami antygenowymi dla układu grupowego krwi AB0 i Lewis, a zawartymi jednocześnie w wydzielinach ciała, które pomiędzy sobą wymieniają ludzie. Środowisko zewnętrzne i choroby cywilizacyjne zamieniając na środowisko ludzkie i patogenne czynniki międzyludzkie.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 5 maja 2019

Mini słowniczek pojęć filozoficznych

Woluntaryzm : ogólnie, przekonanie, iż wszelkie władze rozumu podlegają woli; jako doktryna metafizyczna woluntaryzm głosi, iż ostateczną zasadę świata stanowi wola, pojęta jako transcendentna siła. Metody poznania - dot. sposobu poznania prawdy: ~ sensualizm - przy pomocy zmysłów,~ relatywizm - nie ma prawdy powszechnej,~ praktycyzm - prawda jednego człowieka ma wyższość nad prawą drugiego o tyle tylko o ile jest bardziej użyteczna praktycznie,~ konwekcjonalizm - pewne prawdy uchodzą za powszechne i jest to wynikiem umowy.

Artykuły » Informacje Środa 27 marca 2019

Relacje między narządami, możliwe choroby

Kręgosłup to główna podpora naszego ciała. Składa się z ponad 30 kręgów. Zdrowy kręgosłup to taki, który nie boli, nie ma uszkodzeń i uszczerbków. Niestety, niewielu z nas może się takim poszczycić.

Artykuły » Porady, wskazówki Czwartek 3 stycznia 2019

Kazeina, laktoza - mleko i przetwory mleczne

Mleko i przetwory mleczne zajmują istotne miejsce w diecie zdrowego człowieka. Zgodnie z zasadami zdrowego żywienia zaleca się picie 2 szklanek mleka dziennie, z czego jedna może być zastąpiona produktami mlecznymi takimi jak mleczne napoje fermentowane – kefir, jogurt maślanka oraz ser. Współcześnie coraz więcej osób unika mleka i jego przetworów przede wszystkim ze względu na złą tolerancję laktozy – cukru mlecznego. Równolegle zyskują na popularności odżywki białkowe, w tym białko mleka krowiego, czyli kazeina.

Artykuły » Porady, wskazówki Poniedziałek 10 grudnia 2018

Podstawowe zasady łączenia pokarmów

Jednoczesne spożywanie niewłaściwie dobranych pokarmów wywołuje ostre choroby, a nawetmoże spowodować zejście śmiertelne. W dietetyce ma duże znaczenie, co się je i z czym. W zależności od indywidualnej tolerancji organizmu - poszczególne połączenia są przyjmowane gorzej lub lepiej.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 9 grudnia 2018

Moc uzdrawiania znajduje się wewnątrz nas

Człowiek jest samoregulującym, samoregenerującym, samouzdrawiającym, samoreprodukującym się układem bioenergetycznym, w którym wszystko jest ze sobą powiązane.

Artykuły » Informacje Wtorek 4 grudnia 2018

5 Praw Natury wg Dr Hamera, Nowa Medycyna, Totalna biologia

Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Niemiecki lekarz, doktor Ryke Geerd Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Odkrycie to stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze zostało nazwane żelazną regułą raka.

Artykuły » Informacje Piątek 23 listopada 2018

Ezoteryka na przestrzeni wieków

Ezoteryka istniała na przestrzeni wieków jako dziedzina balansująca na krawędzi nauki i magicznych rytuałów. Towarzysząca ludziom od początku cywilizacji wiedza tajemna stanowiła przede wszystkim peryferie religii, współtworząc określony obraz rzeczywistości oraz podbudowując lub potwierdzając skonstruowany za pomocą dogmatów obraz świata. Początkowo określana mianem "magii", przeobraziła się w "wiedzę tajemną", dostępną jedynie jednostkom wybranym, obdarzonym ponad naturalnymi zdolnościami, czy talentami.

Artykuły » Informacje Poniedziałek 5 listopada 2018

Egregor

Egregor – Autonomiczny energetyczny obiekt psychiczny, zawierający wspólne treści dla wielu podmiotów. Najprostszym przykładem jest małżeństwo, zawarte z nieegoistycznej miłości lub długotrwałe. Ma ono swego egregora. Próba zerwania takiego związku wywołuje opór psychiczny, czasem niezrozumiały dla obojga. Każda grupa społeczna, hołdująca o kreślonej idei, posiada swego egregora, np. organizacja społeczna, religijna, polityczna, itp. Każda idea posiadająca wyznawców jest egregorem, zawierającym często wielki ładunek energii psychicznej. Egregor jest bezosobowy, nie posiada ego, ale może być wykorzystywany do celów egoistycznych.

Artykuły » Informacje Niedziela 4 listopada 2018

Psychologia Głębi

Wyobraźmy sobie geometryczną kulę, która symbolizuje wszystko to, co w człowieku jest psychiczne, czyli tak zwaną psyche. Organy percepcji i ekspresji są skierowane na zewnątrz tej kuli, której powierzchnia to samoświadomość osoby ludzkiej, zawierająca jej istotny element: poczucie „ja”, ego. Niewielka warstwa pod powierzchnią stanowi siedlisko pamięci, języka i niezbędnego w życiu społecznym kodeksu etycznego.

Artykuły » Informacje Sobota 3 listopada 2018

Trochę o Hermetyźmie

Prawdziwie, bez cienia kłamstwa, wiarygodnie i ze wszechmiar prawdziwie: to co znajduje się na dole, jest analogiczne do tego, co znajduje się na górze. I to, co na górze, jest analogiczne do tego co znajduje się na dole, aby spełnić cuda rzeczy jedynej. I podobnie do tego jak wszystkie rzeczy po- wstały z Jedynego (za pośrednictwem Jedynego, czyli przez myśl Jedynego).

Artykuły » Informacje Piątek 26 października 2018

Istnienie Boga "Cogito ergo sum" - Myślę więc jestem

Dowód na istnienie Boga jest problemem absurdalnym. "Cogito ergo sum" (Myślę więc jestem). Dotyczy to oczywiście faktu, że istnieje Coś (lub Ktoś) przewyższający nas, kogo nazywamy Bogiem, i to jest przyczyną naszego istnienia. Jest to dowód indukcyjny, przeprowadzony przez zaprzeczenie.

Artykuły » Informacje Piątek 26 października 2018

Zrozumieć rozumienie - Ostateczne wyjaśnienia wszechświata

Drzemie w nas potężny, nie do końca zrozumiały, instynkt rozumienia. Chcielibyśmy wszystko do końca pojąć, wyjaśnić, udowodnić. Żeby nie było nic, co by nie pozostawało bez racji, i to racji usuwającej wszelki niepokój wątpienia, wszelkie znaki zapytania. Im rzecz donioślejsza, tym bardziej chcemy ją wyjaśnić, zlikwidować jakikolwiek cień podejrzenia, że mogłoby być inaczej. Taka tęsknota do "ostatecznych wyjaśnień" sama nie jest do końca zrozumiała, a gdy chcemy ją zrozumieć, nieuchronnie narzuca się pytanie: co to znaczy "zrozumieć"?

Artykuły » Informacje Wtorek 16 października 2018

W jaki sposób skutecznie zwalczać niemal wszystkie choroby i jak możesz sobie pomóc?

Czy umiesz odczytywać wysyłane przez organizm informacje – zwłaszcza informacje bólowe - NIE - zatem nie reagujesz na nie lub co najwyżej łykasz tabletkę przeciwbólową fałszując lub blokując informacje bólowe zamiast znaleźć i usunąć przyczynę nawracającego bólu. W konsekwencji chorujesz, więc idziesz do ...

Artykuły » Informacje Piątek 28 września 2018

Jednolita Teoria Czasoprzestrzeni

Zrozumieć świat to znaczy sprowadzić wszystkie jego zagadki do jednej: najpierwotniejszej i najogólniejszej - do podstawowej przyczyny. Może się wydawać, że redukcja tak wielkiej liczby niewiadomych do pierwszej i jedynej tajemnicy świata nie jest w ogóle realna, więc nie dojdzie do niej nigdy - chyba tylko w jakiejś fantastycznej wizji.

Artykuły » Informacje Wtorek 25 września 2018

Tester żywności - zrobisz go sam!

Większa świadomość pośród konsumentów i coraz większe problemy z zakupem ekologicznej i nieprzetworzonej sztucznie żywności spowodowały dużą popularność testerów żywności (ekotesterów). Czy jest jakiś inny sposób na rozpoznanie przydatności pożywienia?

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 26 sierpnia 2018

Probiotyk NARINE

NARINE ma wysoką aktywność kolonijną w przewodzie żołądkowo-jelitowym i złożone działanie przeciwzapalne, aktywuje proces oczyszczania organizmu, neutralizuje toksyny i skutki uboczne żywności i substancji leczniczych, antybiotyków, ma wysoką zdolność wytwarzania witamin, syntetyzuje do 70% witamin w organizmie, jest odporny na antybiotyki, chemoterapia i antyseptyczne leki, wysoka aktywność przeciwdrobnoustrojowa i enzymatyczna wobec patogennych i oportunistycznych mikroorganizmów.

Artykuły » Informacje Czwartek 23 sierpnia 2018

Badanie Pierwotnych Pól Informacji - IDF

Drążąc dalej w temacie "maszyn symbolicznych" natrafiłem na urządzenie służące do badania "Pierwotnych Pól Informacji" (ang. skrót IDF) i wpływania na te pola lub korygowania tych pól. Urządzenie zostało stworzone przez amerykańskiego fizyka Willard`a Frank`a ponad 30 lat temu.

Artykuły » Informacje Czwartek 16 sierpnia 2018

Maszyna symboliczna Hieronymusa

Jest to urządzenie składające się z symboli reprezentujących obiekty fizyczne. Symbole te są ułożone w tej samej relacji, co fizyczne urządzenia w oryginalnej maszynie. Daje taki sam wynik, jak nie-symboliczna maszyna o tym samym stopniu niezawodności i powtarzalności. Ponadto działa bez wyraźnego wkładu energii. Działa wbrew zasadom obecnie znanych nauk fizycznych lub psychofizycznych.

Artykuły » Informacje Niedziela 12 sierpnia 2018

Jednolity Regulator Rytmu

Tradycyjna medycyna Wschodu upatruje przyczyny choroby w niedostatecznej ilości lub w nadmiarze energii Czi na określonym odcinku układu kanałów i meridianów. W ramach współczesnych technik bioenergetycznego oddziływania zakłada się, że w kanałach i meridianach cyrkulacja energii zostaje zachwiana z powodu powstania osobliwych "czopów". Pogląd ten nie jest sprzeczny z twierdzeniem, że człowiek to zamknięty układ energetyczny funkcjonujący autonomicznie w określonyrn rytmie. Jeśli w kanałach, którymi energia dopływa do narządów wewnętrznych, pojawi się umowny "czop", to po jednej jego stronie ilość energii zwiększa się, a po drugiej - zmniejsza. Pojawia się efekt tamy, gdy woda zbiera się z jednej strony przegrody, a za nią płynie niewielki strumień.

Artykuły » Porady, wskazówki Czwartek 31 maja 2018

Człowiek, samobieżny generator energii

Psychologia Energetyczna. Medycyna energetyczna - bioenergoterapia. To co czyni to podejście niezwykle interesującym to po pierwsze fakt stosowania stosunkowo prostych lecz zaskakująco skutecznych metod terapeutycznych oraz przyjęcie zupełnie odmiennego od obowiązującego modelu teoretycznego sposobu myślenia zwanego energetycznym, czyli podobnego jak w bioenergoterapii. Psychologia Energetyczna jest określana jako nowa metoda interwencji w system ciało-umysł przynosząca wiele ewidentnych, obserwowalnych klinicznie pozytywnych rezultatów terapeutycznych. Dzięki złagodzeniu napięć w systemie energetycznym szczególnie obiecujące rezultaty uzyskuje się w odniesieniu do osób nie podatnych na tradycyjne sposoby leczenia takich zaburzeń jak: lęki, fobie, przeżycia traumatyczne, kompulsje, uzależnienia wszelkiego rodzaju, ograniczające rozwój przekonania, alergie, a nawet niektóre zaburzenia osobowości.

Artykuły » Porady, wskazówki Poniedziałek 19 lutego 2018

Zioła - leki z bożej apteki

Przez tysiące lat ludzie stosowali rośliny, by leczyć, ratować i przedłużać życie. Sumerowie 5 tysięcy lat temu wykorzystywali zioła lecznicze, takie jak mięta czy rumianek. Warto wrócić do korzeni i zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam Natura. Fitoterapia, czyli leczenie ziołami, staje się coraz popularniejsze. Leki ziołowe, wyróżniają się łagodnym działaniem oraz brakiem toksyn i skutków ubocznych.

Artykuły » Porady, wskazówki Niedziela 18 lutego 2018

Opowiadanie o sposobie żywienia i pielęgnowania organizmu ludzkiego - zdrowie z roślin.

Jan Grande Majewski był zakonnikiem zakonu bonifratrów we Wrocławiu. Zajmował się ziołolecznictwem według starej, tradycyjnej szkoły petersburskiej. Przy niesieniu pomocy zielarskiej zwracał pacjentom uwagę na sposób żywienia i pielęgnowania własnego organizmu. Posiadł tajniki tej wiedzy podróżując po Ukrainie, Mongolii i dalekim Tybecie.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 10 lutego 2018

Czym jest przestrzeń (struktura) Henga?

Artykuł z pracy dr Zbigniewa F. Zaniewskiego - Pojęcie "przestrzeni (struktury) Henga", a idea terapii odruchowej. Od kilku lat obserwuje się w wielu miejscach i na wielu forach w naszym kraju nasilającą się dyskusję nad skutecznością różnych niestandardowych metod leczenia, zawartych przede wszystkim w obszarze medycyny holistycznej.

Artykuły » Informacje Piątek 26 stycznia 2018

Wschód - Zachód - Współzawodnictwo w efektywności.

W minionym wieku świat ze zdziwieniem poznał - ponownie - medycynę wschodu. Z początku znajomość ta dla wielu była szokiem. Okazało się, że wykorzystuje dziwne sposoby wkłuwania igieł, kauteryzację określonych punktów. Jeszcze większe zdziwienie u postępowej części społeczeństwa, wzbudziły tajemnice medycyny tybetańskiej. Praktykowano tam bardzo egzotyczne sposoby i metody oddziaływania na chorego człowieka.

Artykuły » Informacje Piątek 19 stycznia 2018

Czy istnieje środek przeciw stu dolegliwościom?

Każda próba znalezienia bezpośredninich dowodów na istnienie "złotego środka" zawsze będzie wyjaśniana szczegołnymi cechami metabolizmu, indywidualną odpornością i wieloma innymi przyczynami - w skrócie "ten typ tak ma".

Artykuły » Porady, wskazówki Piątek 5 stycznia 2018

Nieodczuwanie siebie

Gdy mówimy o zdrowiu, każdy ma na myśli co innego. Jedni za zdrowie uważają stan wewnętrzego spokoju, drudzy czas, gdy nic nie boli, według innych z kolei zdrowie polega na tym, aby uwolnić się od męczących symptomów jakiejś choroby, cała reszta jest bez znaczenia. Uniwersalna definicja zdrowia brzmi tak: "Zdrowie - to wrażenie nieodczuwania ciała".

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 30 grudnia 2017

Ból ucha - pierwsza pomoc

Spróbuj samodzielnie akupresury i zobacz, jak łagodzi ból ucha. Czy akupresura może złagodzić ból ucha, w tym chroniczne bóle ucha? Jak sprawić, by zniknął w zaledwie kilka minut, używając właściwych punktów akupresury.

Artykuły » Pierwsza pomoc Poniedziałek 11 grudnia 2017

Punkty akupresury na alergie - pierwsza pomoc

Alergię można skutecznie leczyć lub zmniejszać objawy. Alergie są reakcją organizmu na pewne substancje, które zetkną się z nim poprzez oddychanie, nos, oczy, a nawet skórę.

Artykuły » Pierwsza pomoc Niedziela 10 grudnia 2017

Akupresura -  gaz, wzdęcia i zaparcia - pierwsza pomoc

Czy akupresura może złagodzić zaparcia i problemy trawienne? Na szczęście dla wszystkich zaangażowanych w alternatywną medycynę, techniki uzdrawiania energetycznego, takie jak akupresura, często pozwalają pozbyć się przykrości takich jak gaz i zaparcia, gdy zawodzi tradycyjne leki bez recepty. A to dlatego, że akupresura jest techniką uzdrawiającą, która pozwala ciału leczyć się, zamiast polegać na narkotykach lub innych wpływach zewnętrznych. Akupresura pozwala nam zrównoważyć energię połudn

Artykuły » Pierwsza pomoc Niedziela 10 grudnia 2017

Punkty akupresury na nudności

Punkty akupresury leczą niepokój i dyskomfort w różnych punktach nacisku. Punktów akupresury na nudności i wymioty.

Artykuły » Pierwsza pomoc Piątek 8 grudnia 2017

Łokieć tenisisty - dziesięć ważnych punktów akupresury

Łokieć tenisisty, znany również jako boczne zapalenie nadkłykcia jest stanem spowodowanym przewlekłym zapaleniem ścięgien, które łączą mięśnie przedramion po zewnętrznej stronie łokcia, powodując ból i tkliwość zewnętrznego obszaru łokcia. Mięśnie i ścięgna przedramienia ulegają uszkodzeniu przez nadużywanie i powtarzanie tego samego męczącego ruchu dzień po dniu. Ale czy tylko?

Artykuły » Pierwsza pomoc Piątek 8 grudnia 2017

Drogi przepływu energii - TCM

Tradycyjna medycyna chińska wyróżnia 12 meridianów klasycznych i 8 meridianów cudownych. Każdy meridian klasyczny ma swój przebieg zewnętrzny, łączący kolejne punkty, oraz przebieg wewnętrzny, gdzie komunikuje się z narządami wewnętrznymi.

Artykuły » Porady, wskazówki Piątek 8 grudnia 2017

Bioenergoterapia, energetyczne sposoby odnowy organizmu

Jak często wstajesz rano i zanim "postawisz nogę z łóżka" mówisz sobie w duchu, czy tak musi być za każdym razem. Wstajesz obolały, niewyspany, pomimo że spałeś 9-10 godzin. Wtedy przed oczyma widzisz obraz, kiedy byłeś młody, sprawny i każdego ranka słyszałeś muzykę, która wpadała w ucho nie wiadomo skąd. Wiele osób sądzi, że tak musi być! Czy ma racje?

Artykuły » Uzdrawianie, usługi Poniedziałek 4 grudnia 2017

Żywienie Optymalne - żywienie uzdrawiające

Po przestudiowaniu zasad diety optymalnej zrozumiałam, dlaczego jedni ludzie chorują na miażdżycę, a inni na cukrzycę. To nie przypadek, ani zły los! Człowiek stosujący wegetariażski model żywienia (jedzący głównie pokarm roślinny) ma dużą szansę zachorować na: chorobę reumatyczną, chorobę Buergera, nadczynność tarczycy, niektóre nowotwory, cukrzycę I, gruźlicę. Najgorszy zaś model żywienia to taki, w którym ilość energii dostarczanej w węglowodanach wynosi ok. 40 proc., a reszta pochodzi z tłuszczów zwierzęcych. Takim ludziom grożą choroby cywilizacyjne, na przykład: cukrzyca II, zawał, miażdżyca, osteoporoza, kamica wątrobowa i nerkowa, otłuszczenie i marskość wątroby, niedoczynność tarczycy, astma oskrzelowa, migrena.

Artykuły » Porady, wskazówki Sobota 25 listopada 2017

Energetyzowanie jedzenia

Energetyzowanie jedzenia - jest to podstawa, ponieważ my sami jesteśmy istotami również energetycznymi i aby zaprosić ciało do wspólnego tańca ku radości i własnemu zdrowiu, musi mieć energię i siłę do przetwarzania tego, co jemy i tego z czym się stykamy.

Artykuły » Informacje Środa 22 listopada 2017

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry Zadzwoń
Ładuję stronę ...