Gość

Gdzie kryje się tajemnica uzdrawiania?

Można leczyć siłą woli na odległość, można opanować różne rodzaje akupresury i akupunktury, stosować metody leczenia technikami oddechowymi i żywieniem dietetycznym. Ale badając te wszystkie metody, zrozumiałem, że wszystkie mogą tylko przynosić ulgę, ale czy mogą wyleczyć człowieka?

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 27 lutego 2020

Rozszerzanie świadomości

Rozszerzanie świadomości - to proces przenoszenia obecności i świadomości z poziomu fizycznego (umysł) na poziom eneregtyczny (świadomość) i duchowy (jaźń), dzięki czemu człowiek może korzystać z bogactw i dobrodziejstw świata fizycznego, eneregtycznego i duchowego. Człowiek normalny (posługujący się umysłem i pozbawiony mocy i zdolności swoich wyższych ciał) może doświadczać jedynie życia na poziomie fizycznym i ruchu energii w niższych pasmach wibracyjnych (myśli, emocje i stany). Uznaje nawet, że coś takiego jak ciało energetyczne (dusza) i duchowe nie istnieje.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 27 kwietnia 2019

Fale mózgowe

Aktywność mózgu jest wprost proporcjonalna do wzrostu częstotliwości fal mózgowych, które zależą od wibracji ludzkiego biopola, które musi całkowicie otaczać pole wibracyjne mózgu. Gdy wibracja biopola jest stała, a nie jest wynikiem chwilowego stanu uniesienia (np. podczas medytacji) wówczas pełnej aktywności mózgu towarzyszy występowanie wszystkich rodzajów fal (mózgowych), a nie tylko fali unoszącej punkt skupienia uwagi.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 9 marca 2019

Zawiązując Moc innym - by nie działali szkodząc

Jest siła o której człowiek nic nie wie. Tworzy się ona i zawiera w ludzkich myślach. Jest podstawą świadomego życia. Nie ma ona charakteru dobra i zła, ale jest chmurą neutralnego podążania do celu, czymś w rodzaju ciasta, do którego podpina się każdą myślącą istotę tylko po to, by móc w swoim myśleniu integrować się z pozostałymi myślącymi istotami i w ten sposób integrować się z Całością.

Artykuły » Otwarcie wrót Piątek 8 marca 2019

UMYSŁ i SERCE

Umysł inaczej działa jak włączone jest serce. Umysł stoi ponad sercem i na tej planecie decyduje czy serce jest włączone czy nie. Przy konstruowaniu człowieka najpierw był Duch Ludzki, potem Dusza, czyli świadomość i pod nim umysł, czyli druga połowa duszy.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 2 marca 2019

Możemy być mistrzem – ale tylko własnego życia

Wiedza innych jest tylko czymś wprowadzającym nas, otwierającym nas na nasz wewnętrzny duchowy świat. Po odblokowaniu i oczyszczeniu sami jesteśmy dla siebie duchowym kanałem objawień. W biblii nie ma nic ze słów prawdziwych apostołów – nie byli to Ci, którzy te księgi pisali. Objawienia oznaczają, że wszystkie informacje są ściągnięte z Góry poprzez wejście w te światy. Każdy jest apostołem. Możemy być mistrzem – ale tylko własnego życia – nigdy życia drugiego człowieka. Dążąc do ideału, sami ideałem nigdy nie będziemy.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 2 lutego 2019

Myśli i umysł - siła czy zniewolenie?

MYŚLENIE – od niego zależą nasze decyzje, powstawaniem myśli steruje umysł, czyli to może być transformowanie obcych myśli i starej bazy danych. Gdy nie mamy mocy, korzystamy z wiedzy innych i dorabiamy filozofię, analizując itp. UMYSŁ – to zapis emocji, dzięki czemu zaczynamy odczuwać jedność z drugim człowiekiem i ją zapisywać. Problem w tym, że zapisujemy wg. Prawa Systemowego - a to nie jest poprawne. Myślenie, emocje – po wyłączeniu dają harmonię. Gdy umysł jest aktywny - nie działa świadomość.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 2 lutego 2019

Czym jest choroba?

Choroba to upadek fizyczny komórki. Choroby są czymś w rodzaju programu powodującego upadek komórek. Choroba sama ściąga agresora i tworzy całe tło doprowadzające do fizycznego i energetycznego upadku komórki poprzez zamknięcie jej w niskich wibracjach (zależy, z jakiego poziomu przestrzeni pochodzi).

Artykuły » Otwarcie wrót Poniedziałek 28 stycznia 2019

Czym nie jest Pokora, a czym jest Pokora

Pokornym jest ten, kto rozumie, że świat nie należy do niego, bo on jest i cząstkom i całym światem.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 22 stycznia 2019

Badanie czakramów i poziomów świadomości

Choć sprawdzenie na skali rozwoju jest niewątpliwie bardzo intrygujące, to zaczniemy przygodę ze skalarni astralnymi od zapoznania się z tzw. duchową klasyfikacją czakramów. Jest to o tyle istotne, że wstępnie przygotowuje do właściwego zrozumienia zależności, jakie zachodzą między ludźmi umiejscowionymi w różnych punktach na skali rozwoju.

Artykuły » Otwarcie wrót Piątek 7 grudnia 2018

Opętanie, Egzorcyzmy

Czy wiesz że? Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych WHO (Międzynarodowa Organizacja Zdrowia), klasyfikuje Opętanie jako F44.3 Trans i opętanie. Czyli Zaburzenia cechujące się przemijającą utratą własnej tożsamości i pełnej orientacji co do otoczenia. Obejmują wyłącznie te stany transu, które są niezależne od woli, niechciane i nie zachodzą w sytuacjach akceptowanych ze względów religijnych czy kulturowych.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 27 listopada 2018

Uzdrawianie przy udziale boskiej mocy

Uzdrawianie Duchowe (praniczne) to uzdrawianie, w czasie, którego uzdrawiacz nie emituje własnej energii, tylko całkowicie zdaje się na działanie boskiej mocy.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 22 listopada 2018

Ciało fizyczne, inaczej

Ciało fizyczne jest fundamentem utrzymania energii w przestrzeni wewnętrznej. Między kryształkami, które utrzymuje siła duchowa jest wolna przestrzeń, a w nas wypełniona jest eterem. Eter pozwala energiom naszym, czyli duszy, kontrolować ciało fizyczne.

Artykuły » Otwarcie wrót Poniedziałek 15 października 2018

Poziomy głebi - duchowy wzrost człowieka

Istotę człowieka rozpatrywać należy z poziomu: fizycznego, energetycznego i duchowego.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 8 września 2018

Modlitwa

Cel Modlitwy: Być zdrowym, szczęśliwym i powiększać swoją MOC w Energii Jedynej (Prawie Wolnego Wyboru).

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 5 września 2018

Rozświetlanie istoty ludzkiej - Sprężystość i rozświetlanie komórek

Jest aktywnym strojeniem naszej istoty na dźwięki całej natury. Rzecz w tym, że nasze fizyczne i energetyczne powłoki bez przerwy są atakowane przez różnego rodzaju formy biologiczne i energetyczne.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 9 sierpnia 2018

Masaż energetyczny

Dlaczego tylko jednej osobie na sto udaje się uzyskać poprawę energetycznej kondycji na zadawalającym poziomie i – co ważniejsze – utrzymać ją przez całe życie. Sekret nie tkwi w proponowanych technikach dajmy na to Yogi, czy Tai Chi, bo wcale nie są takie cudowne i wyjątkowe, jak to się je zachwala, ale na uruchomieniu w czasie ćwiczeń własnej woli, która ma znacznie większy wpływ na zdrowie ciała fizycznego i energetycznego, niż oferowany przez wspomniane techniki. Masaż energetyczny - już za pierwszym razem potrafi uruchomić stany, jakich wielu bezskutecznie poszukuje w złudnych zagranicznych technikach.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 9 sierpnia 2018

Księga Objawienia - klucz otwierający wrota do Samadhi (ekstazy) - Edgar Cayce

Jednym z kluczy otwierających wrota do Samadhi (ekstazy) jest chrześcijańska „Księga Objawienia", gdzie znajdujemy wszystkie niezbędne informacje o kolejności otwierania czakramów. Według Cayce'a Księga Objawienia stanowi symboliczny opis przemian, jakie zachodzą w ciele medytującego, w systemie wewnątrzwydzielniczym, gdzie system endokrynologiczny i krążenia rządzą się własnymi prawami.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 21 lipca 2018

Prana - badania nad Praną

Badania przeprowadzone przez G.H. Eggetsbergera w Instytucie Naukowo-Badawczym Biocybernetyki i Feedbecku w Wiedniu wykazały, iż podczas orgazmu w mózgu człowieka gromadzą się nowe ładunki elektryczne, spowodowane wzrostem aktywności mięśni PCE (Pubococcygeus-Muskel), które swoją wędrówkę do mózgu rozpoczynają od kości ogonowej (guzicznej). Odkrytą energię zespół Eggetsbergera nazwał energią życia. Charakterystyczne było to, że testowane osoby odczuwały tę energię wyraźniej, gdy mogły ją śledzić na ekranie monitora (głęboki ukłon w stronę tantry i wizualizacji).

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 10 lipca 2018

Na drodze ku wyzwoleniu - II

Wyobraźmy sobie gwiazdę zbudowaną na planie trójkąta równo bocznego, emitującą ze swego środka trzy promienie: żółty, czerwony i niebieski, wychodzące - po rozbiciu pierwotnie białego światła serca - na zewnątrz poprzez jej wierzchołki. Zanurzoną w kuli gwiazdę o kształcie dwunastopłatkowego lotosu zasila białe światło zstępujące z wyższych wymiarów od wewnątrz, jak i biały strumień płynący od zewnątrz, gdzieś z punktu mieszczącego się na plecach na wysokości mostka. Stąd bierze się częste dzielenie czakry serca na przednią i tylną gdzie przednia stanowi esencję duchowej wrażliwości, tylna zaś, połączona z czakrą podstawy kręgosłupa, pełni rolę akumulatora. Układ ten symbolizuje dwie drogi duchowego rozwoju: z wnętrzem i przez wnętrze oraz drogę zewnętrznych przeobrażeń: wnętrzem przez zewnętrze.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 3 czerwca 2018

Na drodze ku wyzwoleniu - I

Zapanowała moda na oświecenie w pigułce. Entuzjaści nie mają na to czasu ani ochoty, aby wnikliwe poznać na czym to polega, liczy się samo postanowienie dążenia do oświecenia. Oświecenie stało się synonimem niewiadomego. Liczy się moda, taki owczy pęd ku nowemu.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 2 czerwca 2018

Ciała subtelne i czakramy

Wielu twierdzi, iż otwieranie czakr i ich oczyszczanie jest równoznaczne z osiąganiem wyższego stopnia świadomości. Nie jest to, niestety, pogląd całkowicie słuszny. Owszem, czakry są kanałami scalającymi wszystkie ciała człowieka w jeden twór, a w ich wygądzie jak w lustrze można dostrzec obraz duchowego wzrostu człowieka, jednak to nie one są przyczyną tego rozwoju, a odwrotnie: jego efektem. Przez analogię: to nie nogi wynalazły chodzenie, ale potrzeba chodzenia - nogi.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 2 czerwca 2018

Edeńczyku obudź się! - spis videoblogów poprawiających kondycję psychiczną.

Spis materiałów, dzięki którym będzie wam łatwiej odzyskać psychiczną i energetyczną równowagę, jak i sięgnąć po narzędzia, dzięki którym budowa Domu Swego stanie się być może dla was twórczą atrakcją. Zapraszam.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 15 maja 2018

Depresja – prawda i mity. Farmakologia zwiększa czy zmniejsza szansę wyjścia z tej choroby?

Na pewno walkę z zaburzeniami psychicznymi może podjąć każdy chory. W większości przypadków zastosowanie leków znacznie tę walkę utrudnia, a po czasie czyni wręcz niemożliwą. Im dłużej trwa leczenie, tym silniej chory uzależnia się od leków, od substancji czynnych, które w trakcie trwającej kuracji organizm na polecenie mózgu w ogóle przestaje wytwarzać.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 12 maja 2018

12 Osobowości

Osobowość ludzka składa się z dwunastu niezależnych, równoważnych sobie części, które charakteryzują się własnymi jak i współdzielonymi cechami. Ten kto sekret osobowości pojmie, ten szybciej odbuduje swoją potęgę, niż psycholog przeczyta książkę... Dzięki zrozumieniu energetycznych i duchowych prawideł każdy z nas może nie tylko odtworzyć zapisy w archiwum zrodzenia, ale i obudzić się duchowo na poziomach umożliwiających stałe połączenie z Bogiem, z Istotą Wszechrzeczy...

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 9 maja 2018

Ocenianie

OCENIANIE – robimy to bez przerwy, wykorzystując do tego całą swoją wiedzę i wszystkie posiadane zmysły. Oceniamy także we śnie, choć tam nie mamy wpływu na dokonywanie wyborów. Podjęcie decyzji to klucz do postawienia kolejnego kroku, to nic innego jak tylko rozsądny wybór działania. Pytanie więc, czemu podejmowanie decyzji uważa się za niewłaściwe w przypadku odniesienia do systemu, do zachowań ludzkich uznanych przez system za poprawne, choćby stało to w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem?

Artykuły » Otwarcie wrót Poniedziałek 7 maja 2018

Medytacja

Wielu ludzi obawia się medytacji, uważając ją za praktykę mogącą zaszkodzić ciału. Tymczasem medytacja jest niczym innym, tylko jedną z form pracy z umysłem. Jest próbą zrozumienia siebie przez odwołanie się do skarbnicy wiedzy, jaką jest odnaleziona Jaźń.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 1 maja 2018

Kto myśli o swoim cierpieniu, ten trzyma je mocno

"Kto myśli o swoim cierpieniu, ten trzyma je mocno" - ostrzegał B. Gróning. Taką samą zasadę wyznają mieszkający we wschodnim Pakistanie Hunzowie. Pozytywny stosunek do życia rozwinęli w sposób wręcz niezwykły. Do każdego zadania podchodzą spokojnie, bez martwienia się o rezultat pracy, natomiast w jego realizację wkładają cały entuzjazm i wszystkie swoje siły. A przecież każdy członek tej społeczności od chwili przyjścia na świat przechodzi ciężką szkołę życia i nie jest nigdy rozpieszczany. Wiodą za to życie pełne miłości, aprobaty dla świata, życie bez udręk i rozczarowań. Być może dzięki temu zachowują psychiczną i fizyczną aktywność aż do śmierci.

Artykuły » Otwarcie wrót Poniedziałek 30 kwietnia 2018

Artefakty

Artefakty są zaklęciami, są samoświadomymi działaniami energetycznymi. Zawierają stosowną do działania moc i wiedzę. Całkowicie wyręczają w swym twórczym akcie człowieka, choć to on uruchamia je z poziomu umysłu.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 24 kwietnia 2018

Wypełnienie

Każdy człowiek, od chwili narodzin, ma wdrukowaną duchową potrzebę odczuwania jedności z drugim człowiekiem. Drugi człowiek jest nam potrzebny, byśmy mogli wyrazić się w tym świecie, byśmy poznali naturę życia poprzez obcowanie z innymi ludźmi. Poziom jedności z drugim człowiekiem jest wartością niezmienną, wynoszącą 100%. Od nas tylko zależy, w jaki sposób się ten stały parametr rozkłada.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 22 kwietnia 2018

Świątynia Serca

Wzrost duchowy człowieka składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap przerabiamy, gdy wzrastamy od pokochania siebie do miłosierdzia (czyli zaliczamy tzw. obszar uczciwości). Góra nazywa to "nauką jazdy na rowerze”, gdyż dokładnie można określić każdy element wzrostu, tłumacząc ten proces tak, jak technikę jazdy na rowerze. Jest to praca z umysłem, którą musimy przerobić konsekwentnie, krok po kroku.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 22 kwietnia 2018

Jak ewoluuje człowiek

Człowiek karmiczny, wzrastając w świecie fizycznym oraz przebywając czasowo w astralnej poczekalni (pomiędzy wcieleniami), zalicza kolejno trzy poziomy istnienia: poziomy energii emocji (od 0 do 9), poziomy serca (od 9 do 19) oraz poziomy umysłu (od 19 do 29). W praktyce oznacza to, że człowiek musi nauczyć się w Prawie Wolnego Wyboru tak przekształcać energię emocji, aby nadać jej wartość serca.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 21 kwietnia 2018

Krąg Ognia

To nieprawda, że tylko niektórzy z nas dysponują mocami zdolnymi wnikać w światy tajemne. Tymi mocami dysponuje każdy z nas. Niewielu jednak o tym wie, a ci, co wiedzą, skrzętnie tę wiedzę ukrywają. Nadszedł jednak czas wyzwolenia, czas rozbratu z niewiedzą, czas poznania, czas odnalezienia się w strumieniu rzeczy zdumiewających i dających się przekształcać.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 24 marca 2018

Człowiek karmiczny

Człowiek karmiczny, czyli duchowa istota wzrastająca energetycznie, ma do pokonania osiem poziomów istnienia, nim jego Duch stanie się silny i wyzwolony od obciążenia duszą. Jako człowiek musi w świecie fizycznym zapanować nad energią emocji, co tak naprawdę oznacza wyrobienie w sobie umiejętności zastępowania jednej energii emocji drugą.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 21 marca 2018

Czy Ziemia to wyspa, z której nie ma ucieczki?

Człowiek od dziecka przyzwyczajony jest do tego, by postrzegać ludzi jako kogoś obcego. Biblijne pomieszanie języków oznacza, że mamy naturalnie wrodzone negatywne postrzeganie drugiego człowieka: ze względu na granice państwowe, ze względu na granice językowe, ze względu na płeć, ze względu na kolor skóry, ze względu na długość włosów, ze względu na wiek, na zasobność portfela, ze względu na co chcecie, nawet na modę, ze względu na beznadziejne podejście do jedzenia, w tym savoir vivre.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 18 marca 2018

Wyrachowanie - groźna choroba ludzkiego ducha

Wyrachowanie to choroba ducha, która nie pozwala na pójście ścieżką duchową, gdyż jesteś trzymany w pułapce umysłu i nie masz włączonej świadomości, a umysł nie pozwoli Ci na to. Medytacja jest udawaniem, że chce się wyjść poza umysł, bo jak to możliwe, gdy cały czas pracuje się nad koncentracją, wizualizacją. Trzeba wejść w świadomość, a nie jest to możliwe, gdy kierujemy się wyrachowaniem. Człowiek wyrachowany, zawsze robi to, co przyniesie mu korzyść.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 15 marca 2018

Modlitwa za poczęte nienarodzone jeszcze dziecko

Tu odnajdziesz sens własnego istnienia w drugim człowieku i przeżyjesz magię światła na niespotykaną dotąd skalę. Wspierając Stwórcę w przygotowaniu domu dla Jego dzieci, nie tylko wejdziesz w stan prawdziwego macierzyństwa, ale i rozpoczniesz przebudowę tego świata od postaw. Obejrzyj videoblog, a na pewno poczujesz, że masz skrzydła. Mamy nadzieję, że cudownie zalśnią na duchowym niebie.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 15 marca 2018

Odbieranie Czarnej Mocy

Odbieranie Ciemnej Mocy pozwala zastopować negatywny wpływ złych ludzi na kształt życia innych jednostek. Takie działanie ogranicza urok i energetyczne programowanie na strach i słabość, co przy okazji wydatnie poprawia stan zdrowia fizycznego i psychicznego, jak i pozwala lepiej odnaleźć się w egzystencjalnym polu.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 15 marca 2018

Manipulacja - sterowanie myśleniem drugiego człowieka.

Manipulacja to nic innego, jak świadome i nieświadome sterowanie myśleniem drugiego człowieka. Jest to najprostsza i najskuteczniejsza metoda łamania woli i ścieżki życiowej i prawdę powiedziawszy, niemal nikt nie jest w stanie się jej przeciwstawić. Jest prosta, bezproblemowa i cieszy, gdy wpina się jej skromne możliwości w systemowe programy i energetyczne projektory. To jakby zapiąć własne sanie do traktora pędzącego w tę samą stronę.

Artykuły » Otwarcie wrót Poniedziałek 12 marca 2018

Wojny energetyczne

Wszystko jest już w tobie zawarte, choć pewne mechanizmy będą się w tobie uruchamiać z czasem. Tak jak u dziecka, które wszystko może, ale jeszcze tego nie potrafi. Pracuj nad swoim sercem i wiedz, że jego moc jest wielka. Ale to twoje serce i twoja moc.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 11 marca 2018

Objawienia

Objawienia, to przekazy ukazujące działanie Prawa, które otwarci w Bogu ludzie odbierają od naszych przyjaciół z Góry. Nie zostaje tu uwzględniony poziom istoty, która przekazuje nam treści, bo w mniejszym lub większym stopniu zawsze wnoszą one Nowe do naszego życia i postrzegania świata duchowego. Umieszczone tu informacje pochodzą wyłącznie z przekazów czystych i klarownych. Jakikolwiek udział objawień zwodniczych natychmiast dyskredytuje tekst i nie jest on tu umieszczany.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 11 marca 2018

Doskonałość ciała fizycznego, podstawą fizycznej siły i zdrowia

Istnieje prosty sposób oczyszczenia i uzdrowienia waszego ciała, o ile założony reżim w czasie jego odradzania dorówna wysiłkom, jakie towarzyszą inwazyjnym metodom uzdrawiania. Wielu z was już dzisiaj byłoby zdrowymi, gdyby utrzymało w sobie stan charakterystyczny dla wysiłku wkładanego w odzyskanie zdrowia podczas głodówek, diet czy przestrzegania zaleceń medycyny konwencjonalnej. Samozaparcie, aktywna wola, konsekwencja i poprawność zachowania są właśnie tymi zbawiennymi elementami, które was ratują, a nie lekarstwa czy zioła, którymi się wypełniacie.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 17 lutego 2018

Zasady budowania swojego nowego wizerunku i siły egzystencjalnej

Choroby są stanami wewnętrznej katalepsji, przez co świadomość komórkowa zamiera, tracąc z wolna wpływ na utrzymanie poprawnego wzorca komórki. Komórka podlega wówczas coraz silniejszym pływom biologicznym sąsiednich pól, które zaczynają się nią żywić, widząc w tym szansę na swój wzrost czy przetrwanie. Komórki są niczym rośliny w ogródku, które w dążeniu do zwiększenia w sobie energii życia, dostępu do światła, stosują różne metody w walce z konkurencją. Są też grupy komórek współpracujące z so

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 17 lutego 2018

Czym jest rozwój duchowy?

Wśród ludzi narosło wiele mitów i nieporozumień związanych z pojęciem rozwoju duchowego. Dla jednych rozwój duchowy jest ściśle związany z poznawaniem tzw. wiedzy tajemnej, czyli przeznaczonej tylko dla wąskiego grona wybrańców. Inni z kolei uważają, że jest to chwalebna ucieczka od koszmarnej rzeczywistości, do świata, w którym poprzez odmawianie „paciorków” można rozmawiać z Bogiem. Jeszcze inni rozwój duchowy traktują jako ezoteryczną lub religijną ścieżkę życia, która ma ich doprowadzić do zrozumienia, oświecenia lub zbawienia. Człowiek może więc łatwo się zagubić już w samym rozumieniu tego pojęcia, a cóż dopiero gdy ma dokonać właściwego wyboru sposobu jego realizacji…

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 3 lutego 2018

Na czym polega Miłosierdzie?

Miłosierdzie, czyli sianie miłości, jest aktywną formą współczucia wyrażającą się w konkretnym, skutecznym działaniu. Spróbuję to dokładnie wyjaśnić. Współodczuwanie stanowi wstęp do miłosierdzia. Z otwartości ludzkiego serca rodzi się bowiem współczucie, które aktywizowane jest przez współtworzenie. Jak widać jednak, do jego pełni brakuje jeszcze sprecyzowanego, skutecznego działania. Zapewne większość z nas zaczyna się domyślać, o jakie działanie tutaj chodzi. Chcąc osiągnąć świętość, musimy w 100% opowiedzieć się za Prawem Wolnego Wyboru. W praktyce oznacza to, że każda nasza myśl, każde słowo i czyn muszą całkowicie wyrażać prawo duchowe tu, na Ziemi. Ci, którzy pracują już nad sobą, wiedzą, jak trudne jest to na samym początku rozwoju duchowego, gdy w relacjach z innymi ludźmi działa moralność – zakodowane w nas oprogramowanie systemowe.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 17 stycznia 2018

Na czym polega Współtworzenie?

Szóstym w kolejności etapem rozwoju jest współodczuwania. Jest ono niewątpliwie kontynuacją etapu poprzedniego. Gdy bowiem współczujemy drugiemu człowiekowi naturalnym odruchem otwartego serca, jest chęć niesienia mu pomocy. Współtworzenie zaczyna się od nieposyłania bliźniemu negatywnych myśli i emocji.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 17 stycznia 2018

Na czym polega Współodczuwanie?

Gdy pokochamy swojego najgorszego wroga – Kowalskiego i wszystko mu wybaczymy, odczujemy w swojej świadomości jego istnienie jako cząstkę całości. Wtedy nasz umysł, wolny od nienawistnych myśli i negatywnych emocji, ukaże jego prawdziwy obraz. Zapamiętane z przeszłości fakty ujrzymy w innym świetle. Dotrze do nas wreszcie smutna prawda, że nasz dawny wróg jest złamanym przez los człowiekiem. Że jego życie to niekończące się pasmo porażek i nieszczęść. Że człowiek ten, gdyby nie zastawione przez „ciemność” pułapki, mógłby dziś żyć w szczęściu, miłości i radości.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 17 stycznia 2018

Modlitwa i jej strona praktyczna

Modlitwa jest rozmową z Istotą Wyższą lub samym Bogiem. Dla większości ludzi stanowi ona formę kultu religijnego – pewnego rytuału związanego z daną religią. Chcę jednak zwrócić uwagę na fakt, że istnieje ogromna różnica między klepaniem paciorków w postawie klęczącej, a rzeczywistym kontaktem z istotami duchowymi, takimi jak np. nasz Opiekun (nazywany Aniołem Stróżem). Ludzie w trakcie modlitwy wypowiadają przeważnie gotowe teksty, nie analizując przy tym ich treści. Gotowy tekst może stanowić jedynie inwokację (wstęp) do właściwej modlitwy, która powinna polegać na rzeczywistym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z zaświatów.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 17 stycznia 2018

Wiedza o wszechświecie i istocie ludzkiej

Człowiek, aby osiągnąć prawdziwe wyzwolenie, powinien oduczyć się korzystania z wiedzy innych ludzi. Wiedza innych, winna pełnić jedynie funkcję wprowadzającą, pozwalającą odkryć wewnętrzny świat duchowy, jaki istnieje w każdym człowieku. Następnie każdy z nas powinien kroczyć własną, indywidualną drogą i samemu ściągać wiedzę, która jest mu potrzebna.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 17 stycznia 2018

Na czym polega pokochanie innych?

Pokochanie innych jest rozszerzeniem pokochania siebie na wszystkich ludzi. Z reguły łatwo przychodzi nam pokochanie człowieka, który jest dla nas dobry, życzliwy, ma podobne poglądy oraz nawyki. Problem zaczyna się wtedy, gdy drugi człowiek różni się znacznie od nas lub jest naszym wrogiem. Odzywają się w nas wówczas zakodowane w matrycy programy i zaczynamy generować negatywne emocje ukierunkowane na tego człowieka.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 16 stycznia 2018

Na czym polega wybaczanie innym?

Wybaczanie innym zaczyna się w momencie, gdy uświadomimy sobie, że inni ludzie, podobnie jak my, są ułomni i jeszcze niedoskonali duchowo. A gdy zastanowimy się głębiej i przypominamy sobie słowa Jezusa, który mówił o tym, by nikogo nie osądzać i nie serwować wyroków (Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem), dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę nie znamy całej historii owej winy.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 16 stycznia 2018

Na czym polega wybaczanie sobie?

Na wybaczanie sobie składają się dwa etapy. Pierwszy z nich to dostrzeganie błędów we własnym postępowaniu. Przyznanie się do własnej niedoskonałości stanowi bowiem wskazówkę, co powinienem w sobie zmienić. To wstęp do wybaczania oznaczający, że nie unikam odpowiedzialności za niewłaściwe czyny i z całych sił staram się zmienić.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 16 stycznia 2018

Na czym polega pokochanie siebie?

Kluczem do pokochania siebie, czyli przerobienia pierwszej lekcji w szkole samodoskonalenia, jest uświadomienie sobie własnego pochodzenia i duchowej doskonałości. Człowiek, ewoluując na Ziemi, przez kolejne wcielenia uczy się miłości. Wszyscy ludzie, niezależnie od swoich poprzednich dokonań (wcieleń), muszą na początku pokochać siebie - czyli odnaleźć własną duchowość.

Artykuły » Otwarcie wrót Wtorek 16 stycznia 2018

Wolni ludzie. Jak obudzić świadomość?

Jak obudzić świadomość w jednym narodzie, jak stworzyć moc, która może zawładnąć całym światem. Jak dobrzy ludzie mogą się w końcu zjednoczyć i przeciwstawić wszędzie panującemu ludzkiemu złu. Proste i pełne nadziei słowa o ludzkim geniuszu i mocy ludzkiego serca.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 3 stycznia 2018

Budowa Domu Swego

Im większa jedność ze światem, tym większy wpływ na całość. Nie ma tu znaczenia, czy to coś kochasz, czy też nienawidzisz, ważne (według prawideł energetycznych), byś myślą, słowem i czynem był w tym zawarty. To w czym jesteś zawarty, łączy się z tobą i cię wspiera lub się tobie przeciwstawia, ważne, że masz do tego czegoś dojście. Reszta zależy od siły kreacji.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 3 stycznia 2018

Ciała człowieka - Ciało duchowe

Tu raczej mówimy o odzyskaniu połączenia z własnym duchem i Duchem Całości, dzięki czemu możliwe jest nie tylko wchodzenie w przestrzeń energetyczną, ale i w PozaRzeczywistość. Ludzie z otwartymi pasmami duchowymi mogą nareszcie w pełni posłużyć się Chrystusem na poziomie przez się wypracowanym.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 21 grudnia 2017

Ciała człowieka - Ciało przestrzenne

Jest ono niczym innym, tylko zwartą budową wykonaną siłami i staraniem ciała egzystencjalnego. Jest wielkim planem, założeniem, które zostanie zrealizowane w przestrzeni fizycznej, o ile zleceniodawca (dusza) nie cofnie swoich zamierzeń, a ciało egzystencjalne będzie dysponować mocą zdolną do utrzymania i rozwijania całego życiowego przedsięwzięcia.

Artykuły » Otwarcie wrót Czwartek 21 grudnia 2017

Ciała człowieka - Ciało egzystencjalne

Ciało egzystencjalne to aktywny zapis wszystkiego tego, co do tej pory zrobiliśmy. Tu - jak i w duszy, która jest jądrem ciała przestrzennego - jest zawarta każda nasza myśl, słowo i czyn, które powstały w nas od chwili urodzenia. Tu aktywnie funkcjonują (niczym niezależne od ciała jelita) wszystkie zapomniane i chwilowo „gorące” relacje z ludźmi, żyją obecne i zetlałe w pamięci sytuacje, jak i miejsca, w których kiedykolwiek stanęła nasza noga.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 16 grudnia 2017

Ciała człowieka - Ciało energetyczne - Dusza

To najciekawsze ciało człowieka i jedyne, wokół którego narosło tyle nieporozumień. Bo jest i rozległe, i to właśnie w nim przerabiamy „unoszące” nas procesy emocjonalne i bawimy się myśleniem, ale nie widząc energii emocji i myśli, jak i świata energetycznego, zakładamy mylnie, że są one (myśli i emocje) efektem funkcjonowania ciała fizycznego. Nie jest to prawdą.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 16 grudnia 2017

Ciała człowieka - Ciało fizyczne

Jest wszystkim co znasz. Gdy się psuje, gdy słabnie, wpadasz w panikę. I słusznie, bo jest ono jedynym wehikułem dla duszy w tym wymiarze i trzeba o nie dbać, jest jak auto dla komiwojażera. Nie ma dla ciebie znaczenia, czy jego niedyspozycja powstała z powodu uderzenia świata stricte fizycznego (wypadek, poparzenie, uderzenie, ugryzienie, wpływ pól magnetycznych, substancji żrących itd.) czy z powodu działania innych istot żywych, jak robaki, bakterie czy wirusy bądź też z powodu wadliwego DNA.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 16 grudnia 2017

Świadomość, rozszerzenie świadomości, jaźń

Świadomość, to nic innego, jak pewien określony stan w którym się znajdujemy. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy białą chmurą, przez którą przechodzi różnorodne powietrze, które przecież nie jest naszą częścią.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 6 grudnia 2017

Rozwój duchowy w pytaniach i odpowiedziach

Rozwój duchowy w pytaniach i odpowiedziach na podstawie warsztatów rozwoju duchowego prowadzonych przez Zbigniewa Jana Popko. ...rozwój duchowy jest tak naprawdę budzeniem się człowieka na poziomie ciała, duszy i ducha. Jest sięgnięciem po naturalne moce energetyczne i duchowe, które są w ludziach uśpione. Cudownym, pełnym radości procesem aktywowania w człowieku potęgi wiedzy i mocy energetycznej oraz ugruntowywaniem stałej łączności ze światem duchowym.

Artykuły » Otwarcie wrót Niedziela 26 listopada 2017

Technika cudu

Czy sądzicie, że ból w kolanie pojawia się od razu, od chwili powstania dysfunkcji? Najpierw kolano toczy choroba, a dopiero potem, jak zabraknie mazi w stawie, pojawia się ból. Dlaczego więc teraz oczekujecie cudu w jednej chwili, w jednej sekundzie?

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 25 listopada 2017

Niszczycielska moc

Czy pamiętacie, jak w młodości ciągle wracaliśmy myślą do pierwszych pocałunków? Nie tylko grały w nas uczucia, gdy widzieliśmy oczyma wyobraźni usta ukochanej, ale i ciało żywo reagowało na tak miłe wspomnienie. Taki sam mechanizm działa w przypadku odgrzewania nieprzyjemnych sytuacji, które mogą się aktywizować nawet w 70% swej dawnej niszczycielskiej mocy.

Artykuły » Otwarcie wrót Sobota 25 listopada 2017

Ezoteryka

To koszmar poszukujących Boga w sobie. Łapie ona w swoje szpony tych, co zmądrzeli na tyle, by pojąć, że religia nie ma z duchowością nic wspólnego, choć o niej mówi; że księdza to kaleki głoszący wszystkim o tym, że był kiedyś sportowiec, który potrafił przeskoczyć góry.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 22 listopada 2017

Rozwój duchowy

Człowiek fizyczny jest niczym innym, tylko obecnością i świadomością scentrowaną w doświadczaniu życia na poziomie fizycznym i częściowo na poziomie energetycznym. Za pomocą ciała fizycznego doświadcza ruchu w materii i przebudowuje ten świat.

Artykuły » Otwarcie wrót Środa 22 listopada 2017

pokaż wszystkie artykuły »

strzałka do góry
Ładuję stronę ...